Gromią na otwarcie

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu IV ligi, Polonia 1912 Leszno nie dała szans rywalowi, gromiąc na własnym boisku LKS Gołuchów 7:0.

Inauguracja w wykonaniu Polonistów była bardzo efektowna. Zespół leszczyński nie zostawił złudzeń LKS Gołuchowowi, gromiąc ekipę przeciwną 7:0.

Już w drugiej minucie do siatki trafił Artur Krawczyk. Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców dziesięć minut później. Trzeciego gola dla gospodarzy strzelił Łukasz Bugzel. Na domiar złego dla LKS-u, fatalne błędy ich defensywy, otworzyły szanse na kolejne bramki dla podopiecznych Tomasza Krysiaka. Jescze przed przerwą dwa razy ukuł Bogumił Ceglarek. Festiwal strzelecki Polonia kontynuowała w drugiej połowie. W 49. minucie, nieodpowiedzialnie zachował się bramkarz Gołuchwa, a perfekcyjnym lobem z dystansu popisał się Łukasz Glapiak. Wynik na 7:0 ustalił w 85. minucie zmiennik, Patryk Kowalski. Przyjezdni nie uratowali nawet honoru, pomimo dwóch dogodnych okazji Michała Laluka i Dominika Marcinkowskiego.

Za tydzień, leszczynianie wybiorą się na mecz wyjazdowy do Wolsztyna, gdzie zmierzą się z tamtejszym Gromem.

Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek, Bugzel, Jankowski, Prz. Kowalski, Glapiak, Olszak, Ozimek (46' Tomkowiak), Ceglarek (51' Pat. Kowalski), Krawczyk (64' Marciniak), Płocharczyk (63' Pawlicki)

LKS Gołuchów: Szymkowiak – Smoliński (61' Marcinkowski), Banasiak (61' Szkudlarski), Sztok, Woźniak (46' Kapałka), Hajdasz, Juszczak, Laluk, Kuś, Szymanowski (34' Olejniczak), Kryś