Gromią Grom

W pierwszym meczu rundy wiosennej, Polonia 1912 Leszno rozgromiła u siebie Grom Wolsztyn 4:0. Wynik jednak nie odzwierciedla do końca tego, co działo się na boisku.

Po zimowej przerwie, do gry o ligowe punkty wrócili piłkarze. Pierwszym rywalem podopiecznych Waldemara Jędrusiaka był Grom Wolsztyn. Patrząc na tabelę, za faworyta uchodzili Poloniści.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie, jak na faworyta przystało. Już w 3. minucie, po fatalnym błędzie defensora Gromu, piłkę przejął Patryk Kowalski. Popularny Ogór dobrze dograł do Michała Płocharczyka, a ten tylko dopełnił formalności. Polonia mogła podwyższyć prowadzenie niecały kwadrans później, lecz swoją szansę zwietrzył Kowalski. Z czasem, przyjezdni poczynali sobie coraz śmielej. Po jednej z akcji, powinien wyrównać Paweł Dulat, jednak uderzył niecelnie. Gdy wydawało się, że w pierwszej odsłonie, nic już się nie wydarzy, skuteczny atak przeprowadzili miejscowi. Do siatki z dobitki trafił Krzysztof Karch, podwyższając rezultat na 2:0.

Wolsztynianie, nie mający już nic do stracenia, w drugiej połowie przejęli inicjatywę. Posiadali przewagę optyczną, ale nie potrafili jej udokumentować. Swoich sił próbowali Jakub Chmielewski i Mateusz Krawiec, jednak to nie był ich dzień. To, co nie udało się Gromowi, udało się leszczynianom. W samej końcówce nasza ekipa przeprowadziła dwie kontry, po których padły kolejne trafienia. Najpierw w 83. minucie, dokładne prostopadłe podanie przejął Karch. Filigranowy piłkarz popędził ile sił i z dużym spokojem pokonał Pawła Kotlarskiego. Kropkę nad "i" w doliczonym czasie gry postawił Łukasz Glapiak. Kapitan przelobował golkipera i umieścił futbolówkę w pustej bramce, ustalając wynik potyczki na 4:0.

Polonia 1912 Leszno: Szczerbal – Glapiak, Bugzel, Lokś, Jęsiek, Konieczny, Karch, Kowalski (84' Pawlicki), Nowak, Płocharczyk (74' Marciniak), Krawczyk

Grom Wolsztyn: Kotlarski – Kozłowski, Repecki, Czura, Adamkiewicz, Krawiec, Rogoziński (77' Gawrylczyk), Chmielewski (63' Kluj), Wiśniewski, Nolka, Dulat