Grom pokonany

Po porażce w Ślesinie, zwycięstwo w meczu 12 kolejki odnieśli leszczyńscy piłkarze. Na boisku na Zaborowie, Polonia 1912 wygrała z Gromem Wolsztyn 3:1.

Sobotnia potyczka na własnym obiekcie z Gromem była świetną okazją do rehabilitacji dla Polonistów. Po wysokiej porażce z LKS Ślesin, nasi piłkarze nie pozostawili złudzeń rywalowi, wygrywając 3:1.

Wszystko rozpoczęło się od sytuacji, która wzbudziła dużo kontrowersji. W 8. minucie piłkę ręką poza polem karnym zagrał bramkarz gości. Sędzia, choć miał powody ku temu, by wyciągnąć czerwoną kartkę, pokazał jedynie żółtą. Bliski celu z podyktowanego przez arbitra rzutu wolnego był Artur Krawczyk, jednak fenomenalną paradą popisał się golkiper przyjezdnych. Otwarcie wyniku nastąpiło w 25. minucie. Wtedy to, futbolówkę głową do siatki skierował Artur Jęsiek. Gdy wydawało się, że miejscowi pójdą za ciosem, w 34. minucie stan meczu wyrównał Paweł Dulat. Tuż przed przerwą, bliski trafienia był Krawczyk, jednak wolsztynian uratował słupek. Rezultatem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części większą inicjatywę wykazywali podopieczni Waldemara Jędrusiaka. Pomimo wielu prób, brakowało szczęścia, tak jak między innymi w 64. minucie, kiedy Ceglarek obił słupek. Biało-czerwoni prowadzenie objęli dopiero w 79. minucie. Gola zdobył, mający tego dnia wielką ochotę do gry Krawczyk. Ten sam zawodnik w 87. minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, po wspaniale rozegranej akcji z Wydmuchem. Ostatecznie, Leszno po dobrej końcówce, wygrało 3:1, notując ósme zwycięstwo w lidze.