Grand Prix po raz drugiW niedzielę hala hipiczna w Lesznie gościła sympatyków petanque, uczestników II Halowego Grand Prix Leszna pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

 

Najlepszy okazał się dublet w składzie: Paweł Pieprzyk z Sokoła Wrocław, Dawid Wojciechowski z UPKS Łódź.  Zwycięzcy na dystansie siedmiu rund zwyciężyli w sześciu pojedynkach, podobnie zresztą jak kolejnych pięć ekip. O kolejności zadecydował zatem Bucholtz.

Kolejne miejsca na podium zajęli: Konrad Broniecki Marek Broniecki oraz reprezentanci pobliskiego Śremu: Marek Maćkowiak i Leszek Złotowski. Do podium bardzo niewiele zabrakło duetowi Petanque Leszczynko. Kinga Cieślawska i Rafał Grzelak zajęli czwartą lokatę.

W przerwie zawodów Prezydent Miasta Łukasz Borowiak życzył zawodnikom miłych wrażeń z pobytu w naszym mieście, deklarując jednocześnie potrzebę wybudowania w Lesznie krytego obiektu na potrzeby gry w petanque. Słowa prezydenta spotkały się z żywą reakcją i gorącymi oklaskami ze strony uczestników turnieju. Prezydent Łukasz Borowiak dodał, że potrzeba czasu i wielu działań, aby ten projekt właściwie przygotować do realizacji.

Organizatorem turnieju był Klub Petanque Leszczynko przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Leszna.