Grali w Inowrocławiu

W sobotę, drużyna Jamalexu Polonii 1912 Leszno, wzięła udział w XVII Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia. Nasi koszykarze rozegrali dwa mecze, z Sokołem Międzychód oraz Biofarm Basket Suchy Las.

W pierwszym starciu, leszczynianie zmierzyli się z Sokołem. Pierwsza kwarta zakończyła się porażką 14:18, w drugiej było już znacznie lepiej. Poloniści grali skuteczniej i do przerwy prowadzili 38:30. Na początku trzeciej ćwiartki, podopieczni Marka Lebiedzińskiego jeszcze bardziej uciekli rywalowi. Wydawało się, że Międzychód już się nie podniesie, jednak nic bardziej mylnego. Zespół przeciwny odrobił straty i przegonił naszą drużynę w ostatniej odsłonie. Dzięki wspaniałej końcówce spotkania, Jamalex wyszarpał zwycięstwo 73:69.

Punkty zdobywali: Jankowiak 24, Łukomski 15, Malinowski 10, Mowlik 8, Rutkowski 6, Zubik 5, Krówczyński 3, Gadomski 2.

W drugim meczu, Leszno stoczyło bój z Suchym Lasem. Nasza ekipa rozpoczęła rewelacyjnie, wygrywając pierwszą kwartę 16:9. Niestety, w drugiej kwarcie nie było już tak kolorowo. Pomimo wielu trafień "za trzy", Biofarm Basket rzucił aż 30 punktów i schodził do szatni z prowadzeniem 39:36. Nastroje poprawiła nieco trzecia część gry, w której to udało się rozbić rywali i uzyskać czternastopunktową przewagę. Tę jednak Leszno trwoni w prosty sposób i po końcowej syrenie na tablicy widnieje remis po 72. W dogrywce, więcej zimnej krwi pod koszem wykazali przeciwnicy i to oni wygrali całą potyczkę 85:79.

Punkty zdobywali: Jankowiak 16, Malinowski 16, Łukomski 11, Zubik 7, Krówczyński i Nowak 9, Gadomski 7, Rutkowski 4, Mowlik 0.