Grali towarzysko z Trójką

Trzeci sparing mają za sobą przygotowujący się do startu w rozgrywkach szczypiorniści. Real Astromal wygrał w Nowej Soli z tamtejszą Trójką 33:22.

Spotkanie kontrolne odbyło się na prośbę grającego trenera Trójki, byłego reprezentanta leszczyńskiej drużyny, Alana Raczkowiaka.

Nasz zespół zaprezentował się o wiele lepiej, aniżeli w ostatnim test-meczu z Tęczą Kościan. Od samego początku prowadził i z minuty na minuty powiększał przewagę. Po 20 minutach wynik brzmiał 12:6. W kolejnej fazie, goście nadal górowali nad II-ligowcem, skutecznie finalizując akcje. W ostatnim kwadransie rzucili siedem bramek z rzędu, bez straty żadnej i w 55 minucie notowaliśmy już 32:17. Ostatecznie sparing zakończył się wysokim zwycięstwem Realu Astromal 33:22.

Założeniem było grać szybkie kontry i to nam wychodziło. Dałem pograć wszystkim zawodnikom, także młodzieży, która wyglądała obiecująco na tle rywala. Oczywiście nie jest to żaden wyznacznik, bo weryfikacja dopiero nadzieje w meczach o punkty. Pracujemy dalej, aby wyeliminować błędy – skomentował trener Maciej Wierucki.

Bramki dla Realu Astromal zdobywali: P. Łuczak 6, Napierkowski, Meissner i D. Łuczak po 5, Wierucki 3, Płaczek, Nowak i Jaśkowiak po 2 oraz Rybarczyk i Radoła po 1.

Dodajmy, iż rewanż czeka nas w najbliższy wtorek w hali Trzynastka. Start o godzinie 19:00.