Grają dalej

W niedzielę koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno rozegrali spotkanie eliminacyjne Pucharu Polski. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego pokonali w Ostrowie Wlkp. tamtejszą Stal 78:66.

Pierwsze fragmenty to znakomita defensywa w wykonaniu gości i skuteczna gra pod koszem. Jeszcze w pierwszej kwarcie przebudzili się jednak ostrowianie i zmniejszyli straty do sześciu punktów. Druga partia miała podobny przebieg. Po dobrym początku przyjezdnych, miejscowi nie chcieli tanio sprzedać skóry. Wiele fauli naszej drużyny, dało łatwe trafienia z linii rzutów osobistych trzecioligowcowi. Do przerwy było 37:26 dla leszczynian. Trzecia ćwiartka była dość wyrównana. Szczególnie dzięki niezłej końcówce, goście utrzymywali spokojną przewagę. W ostatniej odsłonie, Poloniści kontrolowali wydarzenia na parkiecie, nie dając rozwinąć skrzydeł rywalowi. Ostatecznie, Jamalex pokonał Stal 78:66 i będzie reprezentował Wielkopolskę w dalszej fazie Pucharu Polski.

Wyniki poszczególnych kwart: 21:15, 16:11, 16:20, 25:20

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Milczyński i Sanny po 13, Paszek 10, Mowlik i Jankowiak po 9, Malinowski, Sobkowiak i Sirijatowicz po 8.