GP zakończone kontuzją



Grand Prix w duńskiej Kopenhadze wygrał powracający po kontuzji Darcy Ward. Fredrik Lindgren ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji, lecz turniej ten zakończył groźnym wypadkiem.

Wstępne diagnozy lekarskie mówią o złamanej ręce "Fredki". Kopenhaga znów okazała się bardzo pechowa, gdyż rok temu fatalnej kontuzji doznał tam Jarosław Hampel.

Klasyfikacja GP Danii:
1. Darcy Ward (2,3,2,3,3,3,3) 19
2. Matej Zagar (W,1,3,2,2,3,2) 13
3. Chris Holder (1,3,3,2,2,2,1) 14
4. Tomasz Gollob (0,2,0,3,3,2,0) 10
5. Emil Sajfutdinow (3,3,3,1,2,1) 13
6. Tai Woffinden (1,2,3,2,3,0) 11
7. Greg Hancock (3,3,0,1,1,1) 9
8. Fredrik Lindgren (2,2,1,3,W,W) 8
9. Nicki Pedersen (3,1,2,0,1) 7
10. Jarosław Hampel (1,0,0,3,2) 6
11. Michael Jepsen Jensen (0,1,1,1,3) 6
12. Krzysztof Kasprzak (2,0,2,2,0) 6
13. Martin Vaculik (1,2,2,D,1) 6
14. Niels Kristian Iversen (3,0,1,0,U) 4
15.
Peter Kildemand (2,0,0) 2
16. Antonio Lindbaeck (0,0,1,0,1) 2
17. Kenni Larsen (1,1) 2
18. Andreas Jonsson (U/-,-,-,-,-) 0

Bieg o biegu:
1. G. Hancock, K. Kasprzak, T. Woffinden, M.J. Jensen
2. N.K. Iversen, F. Lindgren, J. Hampel, T. Gollob
3. E. Sajfutdinow, P. Kildemand, Ch. Holder, M. Zagar (W)
4. N. Pedersen, D. Ward, M. Vaculik, A. Lindbaeck
5. D. Ward, T. Woffinden, M. Zagar, J. Hampel
6. Ch. Holder, F. Lindgren, N. Pedersen, K. Kasprzak
7. G. Hancock, T. Gollob, K. Larsen, A. Lindbaeck
8. E. Sajfutdinow, M. Vaculik, M.J. Jensen, N.K. Iversen
9. T. Woffinden, M. Vaculik, F. Lindgren, P. Kildemand
10. E. Sajfutdinow, K. Kasprzak, A. Lindbaeck, J. Hampel
11. M. Zagar, N. Pedersen, N.K. Iversen, G. Hancock
12. Ch. Holder, D. Ward, M.J. Jensen, T. Gollob
13. T. Gollob, T. Woffinden, E. Sajfutdinow, N. Pedersen
14. D. Ward, K. Kasprzak, K. Larsen, N.K. Iversen
15. J. Hampel, Ch. Holder, G. Hancock, M. Vaculik (D2)
16. F. Lindgren, M. Zagar, M.J. Jensen, A. Lindbaeck
17. T. Woffinden, Ch. Holder, A. Lindbaeck, N.K. Iversen (U)
18. T. Gollob, M. Zagar, M. Vaculik, K. Kasprzak
19. D. Ward, E. Sajfutdinow, G. Hancock, F. Lindgren (W)
20. M.J. Jensen, J. Hampel, N. Pedersen, P. Kildemand

21. Półfinał I: D. Ward, Ch. Holder, G. Hancock, F. Lindgren (W)
22. Półfinał II: Zagar, T. Gollob, E. Sajfutdinow, T. Woffinden
23. Finał: D. Ward, M. Zagar, Ch. Holder, T. Gollob

Klasyfikacja po 7. z 12. rund:
1. Emil Sajfutdinow – 97
2. Tai Woffinden – 84
3. Chris Holder – 82


10. Fredrik Lindgren – 55

Piotr Walkowiak