GP Leszna dla Lewickiego

Przez trzy dni na terenie Wyższej Szkoły Marketingu i Zarządzania rozgrywany był Halowy Pucharu Polski w skokach przez przeszkody. Wystartowało 110 zawodników i 240 koni.

Najważniejszą rozgrywką było niedzielne Grand Prix Leszna. Zakończyło się zwycięstwem Marka Lewickiego z KJ Czahary Pogorzelica na koniu Algot. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, a finałowy konkurs mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Za Markiem Lewickim uplasował się Grzegorz Kubiak z SJT Gdańsk na klaczy Aviata, a trzeci był Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem na klaczy Quintera. To pozwoliło mu na utrzymanie pozycji lidera Halowego Pucharu Polski. Na drugim miejscu znajduje się zawodnik KJ Miralex Gonitwa Skórka Łukasz Brzóska, który w Lesznie był czwarty. Zwycięzca Grand Prix Leszna Marek Lewicki zdobył 20 punktów dzięki czemu awansował na miejsce trzecie w klasyfikacji generalnej.

Konkurs pucharowy Młodych Jeźdźców wygrał Wojciech Dahlke reprezentujący Kłos Budzyń, a nową liderką w tej kategorii została Monika Jackiewicz, która w Lesznie była trzecia. W konkursie dla Juniorów pierwsze miejsce zajęła Adrianna Ostrowska reprezentująca KJ Napoleońska Zagroda Liderką Pucharu Polski wciąż pozostaje Monika Grundkowska z Krakowa.