Gościnny Trapez

Nadal bez zwycięstwa w hali Trapez pozostają koszykarze Jamalex Polonii 1912. W sobotę leszczynianie przegrali z liderem rozgrywek 56:74, choć początek spotkania był dla miejscowych bardzo udany.

Gospodarze nie mogą jak dotąd odczarować leszczyńskiej hali Trapez. Trudno było przypuszczać, że stanie się to w pojedynku z liderem drugoligowych rozgrywek. Pierwsza kwarta układała się jednak po myśli gospodarzy. Podopieczni Marka Liebiedzińskiego imponowali skutecznością, prowadząc już 26:16. Pierwsza ćwiartka zakończyła się rezultatem 26:20.

Od drugiej kwarty warunki gry dyktowali przyjezdni. Górnik szybko odrobił straty i uzyskał kilkupunktową przewagę. Do szatni zespoły zeszły przy stanie 34:39. Swoją wyższość goście udowodnili jednak po zmianie stron, systematycznie powiększając przewagę. Ostatecznie Górnik pokonał w Lesznie miejscową Jamalex Polonię 74:56.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Malinowski – 13, Mowlik – 11, Jankowiak – 9, Gadomski – 8, Krówczyński i Hajnsz – po 7,  Łukomski – 1.