Gościnna Tęcza

Koszykarki XDemon Tęczy Leszno pozostają bez zwycięstwa na własnym parkiecie. W meczu dziewiątej kolejki pierwszej ligi leszczynianki nie sprostały ekipie Chrobrego Basket Głuchołazy przegrywając 54:59.

Początek meczu tradycyjnie już należał do gospodyń, które konsekwentnie wykorzystywały błędy rywalek. Po trójkach Dąbrowskiej oraz Hołtyn miejscowe prowadziły już 10:5, aby ostatecznie zremisować pierwszą część meczu 12:12.

Przez kolejne dziesięć minut to Tęcza musiała gonić wynik. Wszystko za sprawą Martyny Kulak, która wyprowadziła swoją drużynę na pięciopunktowe prowadzenie. Ostatnie słowo w tej części należało jednak do leszczynianek, a dokładniej do Magdaleny Wojdalskiej, która dwoma celnymi rzutami osobistymi doprowadziła do remisu po 22.

Trzecią kwartę od mocnego uderzenia rozpoczęła Justyna Hołtyn. Jednak na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było długo czekać. Celnie zza koła przymierzyła też dobrze znana w Lesznie Joanna Czarnecka i na tablicy wyników nadal widniał rezultat remisowy. W końcówce minimalną przewagę uzyskały podopieczne trenera Tadeusza Widziszowskiego, które przed ostatnią kwartą prowadziły 34:37.

O losach całego meczu zadecydowała ostatnia kwarta, w której leszczynianki nie potrafiły zniwelować kilkupunktowej przewagi koszykarek z Głuchołazów. W końcowym rozrachunku XDemon Tęcza Leszno uległa ekipie z województwa Opolskiego 54:59. Po niedzielnej porażce z drużyną Chrobrego Basket nasze zawodniczki nadal pozostają z jednym ligowym zwycięstwem na koncie.

XDemon Tęcza Leszno 54:59 Chrobry Basket Głuchołazy (12:12, 10:10, 12:15, 20:22)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Wojdalska 12, Dąbrowska i Giedrojć po 9, Hołtyn 8, Batóg 7, Krajewska 4, Budeń 3, Gadkowska 2