Górska mobilizacja

W niedzielę Unia Leszno w pierwszym meczu półfinału Speedway Ekstraligi zmierzy się z Unibaxem Toruń. Zdecydowanym faworytem dwumeczu będzie ekipa z Grodu Kopernika. Byki jednak solidnie przygotowują się do tej rywalizacji.


Podopieczni Romana Jankowskiego przez większość część sezonu zmuszeni byli jeździć w osłabionym składzie. Kontuzja w Unii Leszno goniła kontuzję. Aktualnie sytuacja wydaje się być dużo lepsza, choć i tak leszczynianie nie będą faworytem potyczki z Toruniem.

Wiemy, że w niedzielę wystąpią powracający po kontuzji: Damian Baliński i Kamil Adamczewski. Niestety ciągle niezdolny do jazdy jest Jurica Pavlic, którego zastąpi Adam Skórnicki. Leszczynianie mogą być spokojni o formę Jarka Hampela i Troya Batchelora. Przerwę w startach zrobił sobie Janusz Kołodziej. Zawodnik ma powrócić w pełni sił, ale jego forma do samego końca będzie z pewnością niewiadomą. Działacze ostatnio sporo czasu poświęcili odbudowie dyspozycji dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Polski. 

W czwartek w południe żużlowcy Unii Leszno wyjadą na dwudniowe zgrupowanie do Karpacza. Przed samym pojedynkiem z Unibaxem będzie jeszcze czas, by odbyć ostatni trening na torze. Początek niedzielnego spotkania o godzinie 18:00.

Daniel Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBenefis Adamsa w Gillman
Następny artykułUnia w finale MDMP