Górnicy pokonani

Cenne zwycięstwo na trudnym terenie odnieśli leszczyńscy piłkarze. Polonia 1912 wygrała z Górnikiem Konin 3:1 po bramkach Bugzela, Krawczyka i Ceglarka.

Podobnie jak przed tygodniem w meczu z Gromem, tak i w Koninie Polonia nie zagrała porywająco, ale co najważniejsze wygrała i zgarnęła komplet punktów.

Goście zaczęli starcie bardzo nerwowo. Już po nieco ponad kwadransie mogło być 0:2. Najpierw leszczynian uratowała poprzeczka, następnie Dariusz Szczerbal obronił rzut karny. To, co nie udało się Górnikowi, udało się Polonistom. W 26. minucie po dośrodkowaniu Patryka Kowalskiego, piłkę głową w siatce umieścił Łukasz Bugzel. Jak się później okazało była to jedyna sytuacja stworzona przez przyjezdnych w pierwszej połowie. Po przerwie od razu do ataku ruszyli koninianie i w 56. minucie dopięli swego. Bramkę wyrównującą zdobył niepilnowany w polu karnym, Mateusz Insiak. Nie załamało to jednak naszych piłkarzy. W 67. minucie szybki kontratak skutecznie wykończył Artur Krawczyk. Choć w kolejnym okresie gospodarze przeważali, nie mogli przedostać się przez zasieki defensywne zespołu z Leszna. Rezultat na 3:1 ustalił w doliczonym czasie gry Bogumił Ceglarek.