Górą znowu Nielba

W minioną środę w Wągrowcu odbył się rewanżowy sparing pomiędzy tamtejszą Nielbą a Realem Astromal Leszno. Ponownie lepszy okazał się rywal.

Do pierwszego pojedynku pomiędzy obydwoma zespołami doszło przed tygodniem w hali widowiskowo-sportowej w Poniecu. Tym razem, nasza drużyna udała się na rewizytę na północ Wielkopolski.

Początek starcia był dosyć wyrównany. Ani jednym, ani drugim nie udawało się uzyskać przewagi. Po nieco ponad 20 minutach na tablicy widniał remis 8:8. Jeszcze w pierwszej części, gospodarzom udało się odskoczyć i do przerwy było 13:11. Drugą odsłonę kapitalnie rozpoczęli leszczynianie, którzy szybko rzucili trzy bramki i przegonili miejscowych. W kolejnej fazie, gra przyjezdnych posypała się, co skrzętnie wykorzystali wągrowczanie, odbijając prowadzenie. Tego, jak się okazało, nie oddali już do samego końca i ostatecznie wygrali 28:24.