Gonią lidera

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli w niedziele piłkarze Polonii 1912 Leszno. Biało-czerwoni pokonali w Kobylinie miejscowego Piasta 2:0.

W pierwszej odsłonie gospodarze skupili się na obronie własnej bramki. Swoich szans szukali w grze z kontrataku. Piast Kobylin dwukrotnie był bliski zdobycia bramki, ale zabrakło skuteczności i do przerwy bramek nie oglądaliśmy.

W 53. minucie z prawej strony Karol Smoła dograł w pole karne do Jakuba Harendarza, a ten strzelił swoją trzynastą bramkę w sezonie. Siedem minut później faulowany w polu karnym był Patryk Gendera, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, a rzut karny na gola zamienił Michał Skrzypczak. Goście mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia, ale ostatecznie skończyło się 2:0.

Warto odnotować, iż punkty stracił lider rozgrywek, a Polonia 1912 Leszno traci do Victorii Skarszew już tylko jeden punkt.