Gładkie zwyciestwo

Wysokim zwycięstwem GI Malepszy Futsal Leszno zakończył się ostatni sparing przed startem rozgrywek Futsal Ekstraklasy. W sobotę gospodarze pokonali KS Gniezno 8:2.

Faworyt tego starcia był jeden. To miał być mecz, który przed spotkaniami o punkty doda leszczyńskiej ekipie pewności siebie. Obecnie obie ekipy dzieli różnica jednej klasy rozgrywkowej i zdecydowanie widać było to na parkiecie.

Kanonada strzelecka rozpoczęła się już w 5 minucie, a wynik otworzył Michał Bartnicki. Swój wyczyn powtórzył trzy minuty później. W pierwszej połowie dla biało-czerwonych strzelali jeszcze: trzykrotnie Piotr Pietruszko, Kamil Kruszyński oraz jeden z zawodników gości, który trafił do własnej bramki. Przyjezdnych stać było tylko na jednego gola i ta odsłona zakończyła się rezultatem 7:1.

Po zmianie stron tempo gry w piekielnie gorącym Trapezie znacznie spadło. Sytuacji podbramkowych nie było już tak wiele, a jedyne trafienie dla leszczynian zapisał na swoim koncie Jakub Molicki. Goście odpowiedzieli tym samym i mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych w stosunku 8:2.

Pięć minut przed końcem trener Tomasz Trznadel próbował jeszcze gry z wycofanym bramkarzem jednak efektów nie było. Należy nadmienić, iż to był bardzo pożyteczny sprawdzian w kontekście przećwiczenia stałych fragmentów. Połowa bramek padła właśnie dzięki temu elementowi.