Gdańszczanie kolejnym rywalemFogo Unia Leszno zmierzy się w najbliższą niedzielę na własnym torze z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 16:30.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze. Rywal biało-niebieskich zmaga się bowiem z niemałymi problemami finansowymi i wyśle do Leszna skład bez ich lidera – Leona Madsena. Nie tylko kwestia dwóch punktów za zwycięstwo w meczu wydaje być się rozstrzygnięta, gdyż również bonus najprawdopodniej trafi do leszczynian, którzy wygrali w Gdańsku 58:32.

Byków do kolejnego triumfu powinni poprowadzić Duńczycy – Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre. Kilka punktów powinien dorzucić także trzeci prowadzący parę – Przemysław Pawlicki. Niepewny był udział w tym meczu Piotra Pawlickiego, który po upadku w ubiegłotygodniowym półfinale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Szwecji narzekał na ból barku, jednak młodzieżowiec Unistów zdążył wrócić do pełni sił. Spore nadzieje kibice wiążą z Damianem Balińskim, dla którego będzie to kolejna szansa na zrehabilitowanie się za słabe występy w polskiej lidze. W składzie widnieją również Grzegorz Zengota i Tobiasz Musielak, którzy nie powinni ustępować swoim krajowym kolegom z drużyny.

Awizowane składy:

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Thomas H. Jonasson
2. Marcel Szymko
3. Renat Gafurow
4. Fredrik Lindgren
5. Artur Mroczka
6. Krystian Pieszczek

Fogo Unia Leszno:
9. Nicki Pedersen
10. Damian Baliński
11. Kenneth Bjerre
12. Grzegorz Zengota
13. Przemysław Pawlicki
14. Piotr Pawlicki

Piotr Walkowiak