Futsal Ekstraklasa na wyciągnięcie rękiLeszczyńscy kibice nie mogli wymarzyć sobie lepszego zakończenia sezonu. W sobotę GI Malepszy Futsal Leszno podejmie we własnej hali Dragon Bojano, a stawką tego spotkania będzie awans do Futsal Ekstraklasy.

Goście to obecnie piąty zespół 1. Polskiej Ligi Futsalu. W pierwszej potyczce obu ekip zdecydowanie lepsi byli podopieczni Tomasza Trznadla, którzy wygrali na wyjeździe aż 9:1. Nie oznacza to jednak, że w sobotę zwycięstwo przyjdzie łatwo. Dragon chętnie popsuje plany wielkopolskiej drużynie i zapowiada walkę o komplet punktów. Potwierdzeniem tego niech będzie fakt, iż przyjezdni choć grają właściwie o nic, to do hali Trapez zawitają w najsilniejszym zestawieniu.

Aktualny sezon pokazał, że o stratę punktów nie trudno. GI Malepszy Futsal Leszno zaliczył dwie poważne wpadki z dużo niżej notowanymi zespołami. Właśnie dlatego do starcia z Dragonem biało-czerwoni muszą przystąpić w pełni skoncentrowani. Aspekt psychologiczny będzie niezwykle istotny, a presja wielka jak nigdy. Jeśli miejscowi zwyciężą, z całą pewnością awansują do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jeśli stracą punkty, będą musieli liczyć na korzystny rezultat w równoległym meczu Constractu Lubawa z Futsalem Oborniki. Pierwszy z wymienionych zespołów oczekuje na najmniejsze potknięcie leszczyńskiej ekipy. Obie drużyny dominują w rozgrywkach, mając na swoim koncie dokładnie tyle samo ligowych punktów. W nieco lepszej sytuacji są jednak nasi futsaliści, którzy legitymują się korzystniejszym bilansem w dwumeczu.

Sporym utrudnieniem w szeregach gospodarzy będzie fakt, iż najważniejszy mecz sezonu z trybun obejrzy Tomasz Trznadel. Szkoleniowiec został bowiem zawieszony na jedno spotkanie, za komentowanie decyzji arbitrów w ostatnim starciu wyjazdowym. Wszyscy mamy nadzieję, że ta niedogodność nie przeszkodzi leszczynianom w upragnionym awansie do Futsal Ekstraklasy. Dodajmy, iż spotkanie zaplanowano na godzinę 19:30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.