Football Park otwartyWe wtorek, przy placu Kościuszki w Lesznie, doszło do oficjalnej uroczystości otwarcia nowoczesnej hali sportowej pod nazwą Football Park.

Pierwsza z nich powstała już jakiś czas temu w Opolu, skąd pochodzi prezes największej akademii piłkarskiej w kraju, Radosław Soperczak. Głównymi pomysłodawcami przedsięwzięcia w naszym mieście byli dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego, Konrad Kokociński, a także manager Football Academy, Kamil Illewicz. Projekt poparty został przez władze, prezydenta Łukasza Borowiaka oraz wiceprezydenta, Piotra Jóźwiaka.

Budowa centrum oparta jest na partnerstwie prywatno-publicznym. Jej koszt wyniósł około 1 miliona złotych. Obiekt wymiarami przypomina halę, lecz nawierzchnia pokryta jest sztuczną trawą, podobnie jak orlik. Kompleks, oprócz oświetlenia i szatni, wyposażony jest również w ogrzewanie, co umożliwia jego użytkowanie w okresie zimowym.

Docelowo, ma on służyć uczniom oraz zawodnikom, czynnie uprawiającym piłkę nożną pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Ponadto korzystać mają z niego miejscowe firmy i mieszkańcy. Celem przewodnim jest oczywiście propagowanie najpopularniejszej dyscypliny na świecie, jak i właściwy rozwój najmłodszego pokolenia.

Łukasz Kaczmarek