Finał bez leszczynian



W czwartek na torach w Krakowie i Krośnie rozegrane zostały półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Niestety żadnemu z zawodników Fogo Unii Leszno, nie udało się awansować do tarnowskiego finału.

Najbliżej awansu do czołowej szesnastki żużlowców w kraju, był Damian Baliński. Wychowanek leszczyńskiego klubu w biegu dodatkowym o szóste miejsce, dające pewny udział w turnieju finałowym, przegrał z Arturem Mroczką. Porażka ta spowodowała, iż Bally będzie tylko rezerwowym. Pozostali biało-niebiescy – Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki i Tobiasz Musielak, zajęli w Krośnie odpowiednio ósme, dziesiąte i dwunaste miejsce. 

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik (2,3,3,3,3) 14
2. Grzegorz Walasek (3,D,2,3,3) 11
3. Krzysztof Jabłoński (2,2,1,3,3) 11
4. Krystian Pieszczek (2,1,3,1,3) 10
5. Marcin Rempała (3,3,1,0,2) 9
6. Artur Mroczka (3,2,2,W,1) 8+3
– – –
7. Damian Baliński (3,1,1,2,1) 8+2 – rezerwowy
– – –
8. Piotr Pawlicki (1,3,0,3,T) 7
9. Norbert Kościuch (1,0,3,1,2) 7
10. Przemysław Pawlicki (2,3,1,W/2min,D) 6
11. Daniel Pytel (1,2,D,2,1) 6
12. Tobiasz Musielak (0,1,2,2,D) 5
13. Piotr Świderski (1,0,0,2,2) 5
14. Krzysztof Buczkowski (0,D,3,1,0) 4
15. Zbigniew Suchecki (0,2,0,0,2) 4
16. Mateusz Szczepaniak (0,1,2,0,1) 4
 
17. Tomasz Chrzanowski (1) 1
18. Mateusz Wieczorek (0) 0
 
Bieg po biegu:
1. M. Rempała, Prz. Pawlicki, N. Kościuch, T. Musielak
2. D. Baliński, K. Pieszczek, Pi. Pawlicki, K. Buczkowski
3. G. Walasek, K. Jabłoński, P. Świderski, Z. Suchecki
4. A. Mroczka, B. Zmarzlik, D. Pytel, M. Szczepaniak
5. M. Rempała, D. Pytel, D. Baliński, G. Walasek (D)
6. B. Zmarzlik, K. Jabłoński, K. Pieszczek, N. Kościuch
7. Prz. Pawlicki, Z. Suchecki, M. Szczepaniak, K. Buczkowski (D)
8. Pi. Pawlicki, A. Mroczka, T. Musielak, P. Świderski
9. K. Pieszczek, A. Mroczka, M. Rempała, Z. Suchecki
10. N. Kościuch, M. Szczepaniak, D. Baliński, P. Świderski
11. B. Zmarzlik, G. Walasek, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki
12. K. Buczkowski, T. Musielak, K. Jabłoński, D. Pytel (D)
13. B. Zmarzlik, P. Świderski, K. Buczkowski, M. Rempała
14. Pi. Pawlicki, D. Pytel, N. Kościuch, Z. Suchecki
15. K. Jabłoński, D. Baliński, T. Chrzanowski, A. Mroczka (W), Prz. Pawlicki (W/2min)
16. G. Walasek, T. Musielak, K. Pieszczek, M. Szczepaniak
17. M. Wieczorek, K. Jabłoński, M. Rempała, M. Szczepaniak
18. G. Walasek, N. Kościuch, A. Mroczka, K. Buczkowski
19. K. Pieszczek, P. Świderski, D. Pytel, Prz. Pawlicki (D)
20. B. Zmarzlik, Z. Suchecki, D. Baliński, T. Musielak (D)
 
21. Bieg dodatkowy o 6. miejsce: A. Mroczka, D. Baliński

Daleki od awansu był również Grzegorz Zengota. W krakowskim półfinale, były jeździec drużyny zielonogórskiej,  uplasował się dopiero na dziesiątej pozycji.

Wyniki:
1. Maciej Janowski (3,3,3,3,2) 14
2. Piotr Protasiewicz (3,3,2,2,3) 13
3. Patryk Dudek (3,3,1,3,2) 12
4. Janusz Kołodziej (2,2,3,2,3) 12
5. Rafał Okoniewski (0,2,3,3,2) 10
6. Sebastian Ułamek (1,2,2,1,3) 9
– – –
7. Karol Baran (2,3,T,0,3) 8 – rezerwowy
– – –
8. Mirosław Jabłoński (3,1,1,0,2) 7
9. Dawid Lampart (1,1,3,U,1) 6
10. Grzegorz Zengota (2,1,2,W,1) 6
11. Michał Szczepaniak (1,0,1,3,0) 5
12. Maciej Kuciapa (2,2,0,1,0) 5
13. Paweł Hlib (1,0,2,2,0) 5
14. Kamil Adamczewski (0,0,1,2,1) 4
15. Adam Skórnicki (0,1,0,1,1) 3
 
Bieg po biegu:
1. P. Protasiewicz, K. Baran, Mi. Szczepaniak, A. Skórnicki
2. M. Janowski, G. Zengota, D. Lampart, R. Okoniewski
3. P. Dudek, J. Kołodziej, S. Ułamek
4. M. Jabłoński, M. Kuciapa, P. Hlib, K. Adamczewski
5. P. Protasiewicz, J. Kołodziej, D. Lampart, P. Hlib
6. P. Dudek, R. Okoniewski, M. Jabłoński, Mi. Szczepaniak
7. M. Janowski, M. Kuciapa, A. Skórnicki
8. K. Baran, S. Ułamek, G. Zengota, K. Adamczewski
9. R. Okoniewski, P. Protasiewicz, K. Adamczewski
10. D. Lampart, S. Ułamek, Mi. Szczepaniak, M. Kuciapa
11. J. Kołodziej, G. Zengota, M. Jabłoński, A. Skórnicki
12. M. Janowski, P. Hlib, P. Dudek, 
13. M. Janowski, P. Protasiewicz, S. Ułamek, M. Jabłoński
14. Mi. Szczepaniak, P. Hlib, G. Zengota (W)
15. P. Dudek, K. Adamczewski, A. Skórnicki, D. Lampart (U)
16. R. Okoniewski, J. Kołodziej, M. Kuciapa, K. Baran
17. P. Protasiewicz, P. Dudek, G. Zengota, M. Kuciapa
18. J. Kołodziej, M. Janowski, K. Adamczewski, Mi. Szczepaniak
19. S. Ułamek, R. Okoniewski, A. Skórnicki, P. Hlib
20. K. Baran, M. Jabłoński, D. Lampart

Łukasz Kaczmarek