FC Leszno poza półfinałem

W środę na stadionie imienia Alfreda Smoczyka odbył się ćwierćfinał Pucharu Polski na szczeblu OZPN. Krobianka Krobia pokonała miejscowe FC Leszno 1:0.

Pierwsza odsłona wielkich emocji nie przyniosła. Kilka ciekawych sytuacji stworzyli gracze obu zespołów. Tuż po przerwie doskonałą okazję zmarnowali leszczynianie. Piłka zamiast w bramce, znalazła się na poprzeczce.

Gola na wagę zwycięstwa i awansu gości zdobył w drugiej połowie Paweł Wasielewski. Gol padł w kontrowersyjnych okolicznościach. Zdaniem wielu obserwatorów sędzia popełnił błąd, nie odgwizdując w tej akcji pozycji spalonej. Przyjezdni na zwycięstwo jednak zasłużyli. W drugiej połowie bowiem mieli jeszcze kilka doskonałych okazji zdobycia bramki.