Faworyt nie zawiódł

Po kilkutygodniowej przerwie, rozgrywki wznowiły leszczyńskie koszykarki. Niestety, rozbrat z dyscypliną nie wpłynął korzystnie na zespół, bowiem xDemon Tęcza przegrała na wyjeździe z MUKS-em Poznań 59:86.

Poznanianki były zdecydowanym faworytem spotkania i nie zawiodły. Choć pierwsza kwarta była w miarę zacięta i przyjezdne stawiały opór rywalkom, o tyle już kolejne to dominacja gospodyń. Drużyna ze stolicy Wielkopolski zagrała bardzo skutecznie. Jej zawodniczki atakowały niezwykle szybko i precyzyjnie, czym stwarzały spore problemy leszczyniankom. Zawody zakończyły się wysokim zwycięstwem miejscowych w stosunku 86:59.

Punkty dla xDemon Tęczy zdobywały: Mićków 22, Hołtyn 15, Janowicz i Jaworowska po 7, Moszak 6 oraz Pietrzak 2.