Emocjonujące derby

Arcyważny triumf w spotkaniu derbowym odnieśli leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała na wyjeździe z Rawią Rawag Rawicz 61:59.

Leszczyński zespół pokonał lokalnego rywala po raz drugi w tym sezonie, jednak zafundowali swoim fanom horror do ostatnich minut.

Mecz miał niezwykle zacięty przebieg. Było dużo emocji i nerwów, jak to zazwyczaj bywa w derbach. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić i walczyła z całych sił o zwycięstwo. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalną wygraną gospodarzy, natomiast drugą z niewielką przewagą na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. Trzecia partia miała dwa oblicza. Jamalex wystartował perfekcyjnie i uciekł rywalowi. Ten ruszył w pogoń i zdołał dogonić nasz zespół. Wynik ciągle oscylował w granicach remisu. Na 46 sekund przed końcową syreną, celny rzut za trzy punkty oddał rawiczanin i było 59:60. W kolejnej akcji, Poloniści długo rozgrywali piłkę, ale nie trafili do kosza. Gospodarze mieli 27 sekund na wykreowanie dobrej pozycji rzutowej. Na całe szczęście dla podopiecznych Marka Lebiedzińskiego, przeciwnik chybił celu. Ostatecznie, Leszno górowało nad Rawiczem 61:59.

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Jankowiak 14, Zubik 10, Krówczyński i Malinowski po 8, Sobkowiak i Łukomski 6, Urbaniak 5 oraz Mowlik 4.

Łukasz Kaczmarek

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGórnicy pokonani
Następny artykułGorsi o jedną bramkę