Emocje w półfinałachRunda półfinałowa dostarczyła zawodnikom oraz zgromadzonym kibicom ogromnych emocji. Szczególnie bardzo wyrównany był pojedynek o wejście do finału pomiędzy drużyną Szadoki a ekipą Jajcarzy

.Pierwszy debel zdecydowanie wygrali Jajcarze. W pojedynku tym na uwagę zasługiwały precyzyjne strzały Pawła Woźnego, który przyczynił się do zdecydowanego zwycięstwa debla Jajcarzy 13:3. Rewanżowy debel wygrali Szadoki 13:9, w czym dużą zasługę miała bardzo dobrze puentująca Krystyna Żyska. O wyniku meczu zadecydowały pojedynki singlowe, w których Robert Mroczek z Szadoków pewnie pokonał zawodnika ekipy Jajcarzy.

Ostatni pojedynek singlowy w tym spotkaniu był ozdobą dzisiejszych zawodów półfinałowych. Po bardzo emocjonującym pojedynku obfitującym w wiele zagrań na najwyższym poziomie Ryszard Żyski z drużyny Szadoków wykonując ostatni rzut pokonał zawodnika Jajcarzy Krzysztofa Woźnego 13:12. Kibice nagrodzili ten pojedynek rzęsistymi oklaskami.

W drugim pojedynku o wejście do finału Pogromcy pewnie pokonały ekipę Gryzlli 5:1. Zestaw pary finałowej gwarantuje kibicom petanque duże emocje.  

W półfinale Halowej Leszczyńskiej Ligi Petanque padły następujące wyniki: Pogromcy – Gryzlli 5:1 (48:31) Szadoki – Jajcarze 4:2(42:41). W finale rozgrywek w dniu 19.03.2012 spotka się zespoł Pogromców z drużyną Szadoki. W meczu o trzecie miejsce powalczą ze sobą zespoły Gryzlli i Jajcarze. W meczach o miejsca od V do VIII uzyskano następujące wyniki: Rekiny – Gromy 4:2 (50:25) Oj – Tulipany 4:2 (26:46), w spotkaniach o miejsca IX do XII Andrzeje zremisowały z Bretanią 3:3 (46:43) a WBM wygrał z drużyną Rodzina 6:0 (52:22). W meczach o miejsca od XIII do XVI ekipa Bizonów pokonała zespół Szudra Team 6:0 (52:19) a drużyna Z Gór My Syny pokonała ekipę Obiboków 4:2 (46:33).

Zestaw par na dzień 19 marca 2012:
Szadoki – Pogromcy – finał mecz o III miejsce Gryzlli – Jajcarze mecz o V miejsce Rekiny – OJ mecz o VII miejsce Gromy – Tulipany mecz o IX miejsce Andrzeje – WBM mecz o XI miejsce Rodzina – Bretania mecz o XIII miejsce Bizony – Z Gór My Syny i mecz o XV miejsce Obiboki – Szudra Team. .