Elminowski: Przeciwnicy będą trudniPiekielnie mocni po trzech kolejkach nowego sezonu wydają się być siatkarze UKS 9 Leszno, którzy w trzech dotychczasowych meczach nie oddali rywalom nawet seta. 

W doskonałym nastroju po sobotnim meczu z MUKS Amber Kalisz byli podopieczni trenera Jarosława Borowskiego. Takie zwycięstwa jak dzisiaj to jest nasz cel. Zrobimy wszystko, żeby każdy mecz tak wyglądał. Kolejni przeciwnicy będą trudni, ale my będziemy dawać z siebie wszystko. – przyznaje Tomasz Elminowski, przyjmujący UKS 9 Leszno.

Jednym z elementów, w którym nasz zespół zdecydowanie górował nad przeciwnikami było pierwsze podanie. Na treningach skupiamy się na zagrywce. Każdy z nas ma trochę inny serwis. Udało mi się dzisiaj urwać kilka punktów dzięki zagrywce. Koledzy mocniejszą zagrywką z wyskoku także potrafili napsuć trochę krwi rywalom. Myślę, że ja oraz pozostali możemy być zadowoleni z dzisiejszego występu. – dodaje zawodnik.

W szeregach gospodarzy dobrze funkcjonowało także przyjęcie. Jeżeli utrzymamy przyjęcie na tak wysokim poziomie to na pewno będzie naszym wielkim plusem. Moim zdanie także rozegranie wygląda bardzo dobrze. – ocenił leszczynianin.

Po trzech kolejkach nowego sezonu to właśnie ekipa Jarosława Borowskiego jest samodzielnym liderem rozgrywek trzeciej ligi grupy B. Taka pozycja jest idealna przed arcytrudnymi meczami jakie czekają naszych graczy. Pierwsze trzy zespoły, z którymi graliśmy nie były z najwyższej półki. Teraz czekają nas trzy spotkania, które tak naprawdę zweryfikują nasze umiejętności. Jednak myślę, że sobie poradzimy. – stwierdza Eryk Kucharski, który przed obecnym sezonem dołączył do zespołu z Leszna.

Kamil Kuśnierek