Ekstraliga wraca po przerwieDo ciekawego starcia dojdzie w najbliższą niedzielę w Zielonej Górze, gdzie tamtejszy SPAR Falubaz podejmie Fogo Unię Leszno. Początek meczu o godzinie 19.00

Leszczyńskie Byki, po dziesięciu rozegranych spotkaniach, zajmują czwarte miejsce w tabeli Enea Ekstraligi. O dwie pozycje wyżej są najbliżsi przeciwnicy biało-niebieskich. Zielonogórzanie na własnym obiekcie przegrali jak dotąd tylko na inaugurację rozgrywek z drużyną z Tarnowa. Kolejne cztery mecze padały łupem gospodarzy. W kontekście walki o punkt bonusowy w lepszej sytuacji są zawodnicy SPAR Falubazu, którzy wygrali w Lesznie 46:44.

Od tamtego czasu Fogo Unia nabrała jednak wiatru w żagle i wcale nie znajduje się na straconej pozycji. W świetnej formie znajdują się przede wszystkim juniorzy – Piotr Pawlicki oraz Tobiasz Musielak. Ligowa przerwa posłużyć mogła także innym zawodnikom, którzy mieli okazję nieco odpocząć od żużla. Do niedzielnej potyczki przysztąpią więc w pełni sił. Jedynie Nicki Pedersen dzień wcześniej weźmie udział w finale Drużynowego Pucharu Świata w Bydgoszczy. Po stronie zielonogórzan takich zawodników jest natomiast dwóch – Jarosław Hampel oraz Piotr Protasiewicz. Pod znakiem zapytania stoi udział Patryka Dudka w tym meczu, który w jednym ze spotkań Elitserien skręcił staw skokowy.

Fogo Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Damian Baliński
3. Kenneth Bjerre
4. Grzegorz Zengota
5. Przemysław Pawlicki
6. Piotr Pawlicki

SPAR Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Andreas Jonsson
11. Jarosław Hampel
12. Aleksandr Loktaev
13. Piotr Protasiewicz
15. Kamil Adamczewski

Piotr Walkowiak