Efektowne zakończenie

Efektownym zwycięstwem 13:4 sezon zakończyli leszczyńscy futsaliści. Ekipa prowadzona przez Tomasza Trznadla rozgromiła w hali Trapez Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg.

Mecz 30. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy był okazją do podziękowania graczom, którzy żegnają się z leszczyńską drużyną. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpili: Mateusz Lisowski, Sebastian Wojciechowski i Adrian Niedźwiedzki. Wszyscy dostali od trenera sporo minut i pokazali się z bardzo dobrej strony.

W wyjątkowym stylu z miejscowymi kibicami pożegnał się pierwszy z wymienionych. Mateusz Lisowski zdobył w tym spotkaniu aż cztery bramki. Wszystkie padły w pierwszej odsłonie. To właśnie on już w 1. minucie otworzył wynik tego pojedynku. Kilkanaście sekund później było już 2:0. Dwie bramki dołożył Jakub Kąkol i jedną Douglas. Jedyne trafienie dla gości zainkasował były zawodnik leszczyńskiej drużyny Paweł Synowiec i po pierwszych dwudziestu minutach wynik brzmiał 7:1.

Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło. Do rozluźnienia doszło po obu stronach barykady i mieliśmy kontynuację gradu bramek. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim gol Sebastiana Wojciechowskiego, który zaprezentował słynną ruletę, kończąc ją efektownym, pożegnalnym trafieniem. Dla Leszna trafiali jeszcze: dwukrotnie Hubert Olszak, Douglas, Jakub Kąkol i Dominik Solecki. Swoje nieliczne okazje wykorzystali również brzeżanie. Ostatecznie GI Malepszy Futsal Leszno pokonał Gredar Fit-Morning Futsal Brzeg aż 13:4.

To zwycięstwo pozwoliło zakończyć leszczynianom sezon na wysokim, piątym miejscu w ligowej tabeli. To powtórzenie rezultatu z poprzedniej kampanii. Z jednej strony, wynik doskonały. Z drugiej – pozostał niedosyt, bo zabrakło dobrego początku sezonu, aby włączyć się do walki o medale.