EE: Unia – Betard Sparta (zapowiedź)W najbliższą niedzielę na stadionie im. Alfreda Smoczyka, Unia Leszno zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Choć to trzecia kolejka Enea Ekstraligi, dla obu drużyn jest to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie. Początek, ciekawie zapowiadającej się konfrontacji, zaplanowano na godzinę 16:00.
Przed nami kolejny bój o ligowe punkty w trzeciej kolejce Enea Ekstraligi. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka zmierzą się drużyny Unii Leszno i Betard Sparty Wrocław. Obydwa zespoły mają za sobą tylko po jednym meczu i trudno jest rokować, co wydarzy się w nadchodzącą niedzielę. Fakty są jednak takie, iż wrocławianie przystępują do starcia bez żadnego punktu, po druzgocącej porażce w Tarnowie, natomiast leszczynianie mają na swoim koncie dwa oczka zdobyte, po arcytrudnym boju na własnym terenie z Częstochową. Goście, chcą za wszelką cenę zrehabilitować się a to może zwiastować sporo emocji, podobnie jak w Lany Poniedziałek w Lesznie.

Ostro przemeblowany wrocławski zespół, ma w swoich szeregach ciekawych zawodników, którzy mogą przesądzić sami o losach rywalizacji. Co prawda w zestawieniu nie znajdziemy już nazwisk takich jak, Janowski czy Świderski, którzy gwarantowali spore zdobycze punktowe, jednakże nowe nabytki mają za zadanie skutecznie ich zastąpić. Czy im się to uda? Wszyscy sympatycy ze Stolicy Dolnego Śląska wierzą w powodzenie i marzą o wiktorii nad Drużynowym Wicemistrzem Polski. Powalczyć o to ma siódemka zawodników. Największe nadzieje pokładane są we Fredriku Lindgrenie. Szwed, swoich premierowych zawodów w lidze polskiej z pewnością nie zaliczy do udanych. Ostatnie występy popularnego Fredki na Wyspach Brytyjskich dobitnie pokazują, iż jego forma stale rośnie. Ustępować Skandynawowi nie będzie Sebastian Ułamek. Doświadczony jeździec, reprezentujący niegdyś barwy leszczyńskiej Unii, jako jedyny spisał się przyzwoicie w meczu pierwszej rundy, gromadząc osiem punktów. Trzeci zawodnik prowadzący parę to, jedynak ze starej gwardii, Tomasz Jędrzejak. Za ostrowianinem przemawia bogata przeszłość ligowa, zdobyte doświadczenie na obcych torach. Być może to właśnie on zmotywuje ekipę do jeszcze większego zaangażowania. Obok uznanych postaci, w drużynie wrocławskiej wystartują Nicolai Klindt oraz Tai Woffinden. Dwójka ta jest wielką zagadką w talii Piotra Barona. Drzemie w nich ogromny potencjał i wykorzystać go będą chcieli właśnie na, mało znanym im, leszczyńskim owalu. Jednym z juniorów w awizowanym składzie jest Patryk Dolny.

Po niespodziewanie minimalnym triumfie Unii nad Włókniarzem, nikt w Lesznie nie lekceważy rywali. Trener Roman Jankowski zmuszony został do zmian. Jedną z nich jest wejście do składu Juricy Pavlica w miejsce Damiana Balińskiego. Drugą jest przestawienie Kamila Adamczewskiego z Tobiaszem Musielakiem. Świetna postawa popularnego Tofeeka spowodowała, iż powędrował on pod numer dziesiąty i będzie tworzył parę z Jarosławem Hampelem. Wszyscy fani czarnego sportu zastanawiają się, jak czuje się sympatyczny Mały, po nieprzyjemnym upadku w Gorzowie w meczu Polski z Resztą Świata. Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że trzeci zawodnik globu to najważniejszy trzon biało-niebieskich. Równie wiele powinno wymagać się od Troya Batchelora. Kangur, następca Leigh Adamsa, notuje ostatnio wahania formy w lidze angielskiej. Niesamowite szarże przeplata kompletnymi wpadkami. Wszyscy z utęsknieniem czekają na powrót błyszczącego, zadziornego, nieustępliwego a przede wszystkim, zdobywającego pokaźne sumy punktów, Australijczyka. Jeżeli ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy bracia Pawliccy poradzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej, to konfrontacja z częstochowskimi Lwami rozwiała je w pył. Nie tylko Piotr i Przemysław, ale także Tobiasz poprowadzili Byki do zwycięstwa. Pomyśleć, że to jeszcze młodzież a tak naprawdę, gdyby nie ich kapitalna jazda, Uniści mogliby przystępować do drugiej rundy z tej samej pozycji, co wrocławianie.

O tym, że faworyci nie zawsze wygrywają przekonaliśmy się nie raz. O niespodziankę na Smoku może pokusić się właśnie Wrocław. Bliscy tego byli częstochowianie, ale nie zdołali wytrzymać presji w decydujących momentach. Kto wyjdzie z tego spotkania zwycięsko? Czy najmłodszy zespół w Ekstralidze, leszczyńska Unia, czy też może wrocławska Sparta, całkowicie odmieniona od ubiegłego sezonu? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce.

Betard Sparta Wrocław
1. Sebastian Ułamek
2. Nicolai Klindt
3. Tomasz Jędrzejak
4. Tai Woffinden
5. Fredrik Lindgren
6. Patryk Dolny

Unia Leszno
9. Jarosław Hampel
10. Tobiasz Musielak
11. Przemysław Pawlicki
12. Troy Batchelor
13. Jurica Pavlic
14. Kamil Adamczewski
15. Piotr Pawlicki

Łukasz Kaczmarek