Echa po pływackich mistrzostwach

W miniony weekend na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie odbyły się pływackie Mistrzostwa Miasta Leszna uczniów klas I-III. W zawodach wzięło udział aż 198 pływaków.

Organizatorem zmagań był Klub Uczelniany AZS PWSZ Leszno. Warto też wspomnieć, że honorowy patronat nad mistrzostwami objęli: Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Lesznie ­­- prof. dr hab. Maciej Pietrzak oraz Prezydent Miasta Leszna – Łukasz Borowiak.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne TUTAJ

Grzegorz Kapitan (prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Leszno):

Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zgłosiło się aż 198 dzieci. Po raz pierwszy można było zgłaszać się w formie elektronicznej. To się sprawdziło, bo każdy rodzic przez całą dobę miał możliwość na zgłoszenie swojej pociechy – powiedział prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Leszno.

Dzieci płynęły 25m różnymi stylami, więc nawet osoby, które nie trenują tylko bawią się pływaniem miały możliwość sprawdzenia się.  Cieszymy się bardzo, bo w dzień wolny od zajęć dzieci potrafiły się aktywizować i pokazały, co potrafią. Według hasła AZS-u atmosfera, zabawa, sport spędziliśmy tą niedziele bawiąc się na basenie – dodaje.

W Lesznie brakowało takich zawodów ostatnimi czasy dużo dzieci jeździło na zawody do Gostynia z stąd też postanowiliśmy, mając dwa obiekty w mieście, na jednym z nich zorganizować zawody pływackie – przyznaje.

Pływackie mistrzostwa, po teście Coopera i zawodach akrobartycznych były kolejnymi organizowanymi przez Akademicki Związek Sportowy w Lesznie.

– Dla studentów jest to kolejna możliwość nabrania niezbędnego doświadczenia, gdyż są to studenci wychowania fizycznego w specjalności zarządzania sportem lokalnym – zakończył optymistycznie Grzegorz Kapitan.