Echa konferencji po meczu w Zielonej GórzeKolejne zwycięstwo wyjazdowe w przeciągu kilku dni odniosła Fogo Unia. Tym razem, leszczyńskie Byki wygrały z eKantor.pl Falubazem Zielona Góra 48:42. Na konferencji prasowej głos zabrali Piotr Baron i Dominik Kubera.

Szkoleniowiec gości chwalił zespół głównie za doskonałą współpracę podczas całego spotkania. – Dziękuję drużynie, bo bardzo ciężko pracowała na to zwycięstwo. Team po raz kolejny pokazał, że potrafi sobie nawzajem pomagać w parkingu i rozmawiać odnośnie wielu rzeczy. Myślę, że dali z siebie wszystko. Być może w przyszłości uda się dołożyć jeszcze więcej – powiedział Baron.

Dobry występ zanotował junior przyjezdnych, Kubera. 18-latek zebrał 5 oczek i bonus w czterech startach. – Po dwóch pierwszych biegach nie byłem z siebie zadowolony. Nie mogłem się spasować ani na jednym, ani na drugim motorze. Później poczyniliśmy drastyczne zmiany. Chłopaki podpowiedzieli mi, co mam zrobić, aby nabrać prędkości, za co chciałbym im bardzo podziękować. Wtedy faktycznie drgnęło coś do przodu, bo byłem szybki. Nawiązałem nawet walkę z liderem gospodarzy, Jarosławem Hampelem. Jesteśmy mega szczęśliwi, bo wracamy do domu z trzema punktami – przyznał młody zawodnik.