Dzierżoniów na czeleW niedzielę na bulodromie Linum przy ul. Holenderskej  w Lesznie rozegrano V Turniej w petanque o Puchar Starosty Leszczyńskiego. W imprezie wzięła udział rekordowa liczba 41 dwuosobowych drużyn reprezentujących czołowe kluby naszego kraju.

W zawodach uczestniczyli gracze z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Jedliny, Boguszów Gorce, Dzierżoniowa, Śremu, Lubonia, Góry Sląskiej, Leszna  a także trzej zawodnicy z Francji.

Po trwającym blisko 7 godzin turnieju,  pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Dzierżoniowa o nazwie  ,,Kowalski", w której grali Ryszard Kowalski i Marcin Szot. Drugie miejsce na podium zajęła także drużyna z tego miasta reprezentowana przez Pawła Pulaka i Dawida Fabisiaka. Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa z Jedliny – ,,Kazik i Staszek", w której grali Kazimierz Jacak oraz Stanisław Piwko.

Bardzo dobrze spisały się drużyny z leszczyńskiego Klubu Petanque Leszczynko. Ekipa ,,Górowianie", z Henrykiem Kutnym oraz Michałem Szymańskim zdobyła bardzo dobre IV miejsce a francusko – polski dublet ,,Bretania" reprezentowany przez Jeana Cloude Salou oraz Ryszarda Retta zajął VII miejsce.

 
Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.