Dwójka Byków z awansem



We wtorek na torach w Pile, Ostrowie i Tarnowie odbyły się eliminacje Złotego Kasku. Awans do finału imprezy wywalczyła dwójka zawodników Fogo Unii Leszno.

W Pile w świetnym stylu triumfował Paweł Przedpełski. Reprezentant częstochowskiego Włókniarza był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie biegi. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysztof Buczkowski, a trzeci był Dominik Kubera. Przepustkę uzyskał również Norbert Kościuch. Sporą niespodzianką jest odpadnięcie z dalszej rywalizacji Przemysława Pawlickiego. 27-latek, będący u progu sezonu w rewelacyjnej formie, przegrał wyścig o rolę rezerwowego z Bartoszem Smektałą.

Wyniki:
1. Paweł Przedpełski – 15 (3,3,3,3,3)
2. Krzysztof Buczkowski – 12 (3,3,1,3,2)
3. Dominik Kubera – 12 (3,2,3,2,2)
4. Norbert Kościuch – 11 (2,2,2,2,3)

5. Bartosz Smektała – 10+3 (1,3,2,1,3)

6. Przemysław Pawlicki – 10+2 (1,3,2,2,2)
7. Kacper Gomólski – 9 (2,0,1,3,3)
8. Adrian Cyfer – 9 (0,2,3,3,1)
9. Marcin Nowak – 8 (2,2,1,1,2)
10. Oskar Fajfer – 7 (3,1,2,d,1)
11. Oskar Bober – 5 (2,1,0,2,0)
12. Zbigniew Suchecki – 4 (w,1,3,0,0)
13. Marcin Jędrzejewski – 3 (0,0,1,1,1)
14. Maksymilian Bogdanowicz – 2 (1,1,0,0,0)
15. Karol Żupiński – 2 (0,1,1)
16. Rafał Karczmarz – 1 (1,0,0,-,-)
17. Mirosław Jabłoński – 0 (w,d,-,-,-)
18. Arkadiusz Pawlak – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. (65,75) Fajfer, Bober, Bogdanowicz, Jabłoński (w)
2. (65,03) Buczkowski, Kościuch, Pawlicki, Jędrzejewski
3. (65,03) Kubera, Gomólski, Smektała, Cyfer
4. (65,91) Przedpełski, Nowak, Karczmarz, Suchecki (w)
5. (65,10) Smektała, Kościuch, Bober, Karczmarz
6. (65,69) Pawlicki, Cyfer, Suchecki, Jabłoński (d)
7. (66,06) Przedpełski, Kubera, Bogdanowicz, Jędrzejewski
8. (65,78) Buczkowski, Nowak, Fajfer, Gomólski
9. (65,94) Kubera, Pawlicki, Nowak, Bober
10. (66,28) Przedpełski, Kościuch, Gomólski, Żupiński
11. (67,16) Suchecki, Smektała, Buczkowski, Bogdanowicz
12. (67,00) Cyfer, Fajfer, Jędrzejewski, Karczmarz
13. (67,00) Gomólski, Bober, Jędrzejewski, Suchecki
14. (66,41) Buczkowski, Kubera, Żupiński, Pawlak
15. (66,90) Cyfer, Kościuch, Nowak, Bogdanowicz
16. (67,07) Przedpełski, Pawlicki, Smektała, Fajfer (d)
17. (66,66) Przedpełski, Buczkowski, Cyfer, Bober
18. (67,06) Smektała, Nowak, Jędrzejewski, Pawlak
19. (67,65) Gomólski, Pawlicki, Żupiński, Bogdanowicz
20. (67,44) Kościuch, Kubera, Fajfer, Suchecki
dodatkowy o 5 miejsce. (67,57) Smektała, Pawlicki

Niespodzianek nie było w dalekim Tarnowie. Faworyci nie zawiedli i pojadą w finale. Zwycięstwo odniósł weteran Piotr Protasiewicz. Drugie miejsce zajął Krzysztof Kasprzak, trzecie Piotr Pawlicki, a czwarte Maksym Drabik. Na rezerwę załapał się Jakub Jamróg, ogrywając w odsłonie dodatkowej Daniela Jeleniewskiego.

Wyniki:
1. Piotr Protasiewicz – 14 (3,3,2,3,3)
2. Krzysztof Kasprzak – 13 (2,3,3,2,3)
3. Piotr Pawlicki – 13 (2,3,2,3,3)
4. Maksym Drabik – 11 (1,2,3,2,3)
————————————-
5. Jakub Jamróg – 9+3 (2,2,0,3,2) – rezerwowy
————————————-
6. Daniel Jeleniewski – 9+2 (3,2,1,1,2)
7. Paweł Miesiąc – 9+ns (3,1,1,2,2)
8. Dawid Lampart – 8 (2,1,3,1,1)
9. Wiktor Lampart – 6 (0,3,0,1,2)
10. Ernest Koza – 6 (0,2,2,2,0)
11. Artur Czaja – 5 (3,0,2,0,0)
12. Artur Mroczka – 4 (0,1,0,3,0)
13. Oskar Polis – 4 (1,d,3,d,0)
14. Karol Baran – 3 (t,1,1,0,1)
15. Michał Gruchalski – 3 (1,d,1,1,-)
16. Mateusz Cierniak – 2 (1,1)
17. Norbert Krakowiak – 1 (0,1)
18. Patryk Rolnicki – 0 (u,w,d,-,-)

Bieg po biegu:
1. Czaja, Kasprzak, Drabik, Mroczka
2. Jeleniewski, Jamróg, Cierniak, Rolnicki (u)
3. Miesiąc, Lampart, Gruchalski, Lampart
4. Protasiewicz, Pawlicki, Polis, Koza
5. Protasiewicz, Jeleniewski, Lampart, Czaja
6. Kasprzak, Koza, Miesiąc, Rolnicki (w)
7. Pawlicki, Jamróg, Mroczka, Gruchalski (d)
8. Lampart, Drabik, Baran, Polis (d)
9. Polis, Czaja, Gruchalski, Rolnicki (d)
10. Kasprzak, Pawlicki, Jeleniewski, Lampart
11. Lampart, Koza, Baran, Mroczka
12. Drabik, Protasiewicz, Miesiąc, Jamróg
13. Jamróg, Koza, Lampart, Czaja
14. Protasiewicz, Kasprzak, Gruchalski, Baran
15. Mroczka, Miesiąc, Jeleniewski, Polis (d)
16. Pawlicki, Drabik, Lampart, Krakowiak
17. Pawlicki, Miesiąc, Baran, Czaja
18. Kasprzak, Jamróg, Lampart, Polis
19. Protasiewicz, Lampart, Cierniak, Mroczka
20. Drabik, Jeleniewski, Krakowiak, Koza

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Jamróg, Jeleniewski

Pechowa okazała się natomiast kwalifikacja ostrowska. Przypomnijmy, iż już na początku drugiej serii zawodów doszło do upadku dwójki żużlowców – Szymona Woźniaka i Jarosława Hampela. O ile ten pierwszy wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku, i co więcej, zwyciężył w turnieju, o tyle dla popularnego “Małego”, dalszy start uniemożliwiła kontuzja łopatki. Oprócz jeźdźca gorzowskiej Stali, do finału wjechali: Sebastian Niedźwiedź, Adrian Miedziński, Kacper Woryna oraz po biegu dodatkowym Tobiasz Musielak. Kiepsko spisał się Damian Baliński, inkasując tylko 1 punkt.

Wyniki:
1. Szymon Woźniak – 14 (3,3,3,2,3)
2. Sebastian Niedźwiedź – 11 (1,3,1,3,3)
3. Adrian Miedziński – 11 (3,2,3,2,1)
4. Kacper Woryna – 11 (2,2,2,3,2)
5. Tobiasz Musielak – 10+3 (1,1,3,3,2)

6. Krystian Pieszczek – 10+2 (2,1,3,3,1)
7. Daniel Kaczmarek – 10+1 (3,3,0,1,3)
8. Mateusz Szczepaniak – 8 (1,2,1,2,2)
9. Tomasz Gapiński – 7 (2,3,2,d,0)
10. Kamil Brzozowski – 6 (0,0,2,1,3)
11. Adrian Gała – 6 (0,2,2,d,2)
12. Grzegorz Walasek – 5 (3,1,d,1,d)
13. Marcel Kajzer – 4 (0,0,1,2,1)
14. Igor Kopeć-Sobczyński – 3 (1,0,1,0,1)
15. Jarosław Hampel – 2 (2,u/-,-,-,-)
16. Marcin Kościelski – 1 (0,1,w,0)
17. Damian Baliński – 1 (0,1,d,d,-)

Bieg po biegu:
1. (66,47) Walasek, Gapiński, Musielak, Brzozowski
2. (65,50) Kaczmarek, Hampel, Niedźwiedź, Baliński
3. (66,16) Woźniak, Woryna, Szczepaniak, Gała
4. (65,44) Miedziński, Pieszczek, Kopeć-Sobczyński, Kajzer
5. (65,44) Woźniak, Miedziński, Walasek, Hampel (u/ns)
6. (66,50) Niedźwiedź, Szczepaniak, Musielak, Kajzer
7. (66,03) Gapiński, Gała, Baliński, Kopeć-Sobczyński
8. (66,19) Kaczmarek, Woryna, Pieszczek, Brzozowski
9. (66,66) Pieszczek, Gała, Niedźwiedź, Walasek (d4)
10. (66,44) Musielak, Woryna, Kopeć-Sobczyński, Kościelski
11. (66,91) Woźniak, Gapiński, Kajzer, Kaczmarek
12. (66,50) Miedziński, Brzozowski, Szczepaniak, Baliński (d4)
13. (66,31) Woryna, Kajzer, Walasek, Baliński (d4)
14. (66,72) Musielak, Miedziński, Kaczmarek, Gała (d4)
15. (67,74) Pieszczek, Szczepaniak, Kościelski, Gapiński (d1)
16. (67,47) Niedźwiedź, Woźniak, Brzozowski, Kopeć-Sobczyński
17. (67,13) Kaczmarek, Szczepaniak, Kopeć-Sobczyński, Walasek (d/st)
18. (67,34) Woźniak, Musielak, Pieszczek, Kościelski (w/2min)
19. (67,66) Niedźwiedź, Woryna, Miedziński, Gapiński
20. (67,31) Brzozowski, Gała, Kajzer, Kościelski

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. (67,00) Musielak, Pieszczek, Kaczmarek

Dodajmy, iż finał odbędzie się w sobotę 20 kwietnia w Pile. Pewni uczestnictwa są stali uczestnicy cyklu Grand Prix – Janusz Kołodziej, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Z występu zrezygnował Bartosz Zmarzlik.