Dwóch Unistów w GP Challenge



Dwa półfinały eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata rozegrano w sobotni wieczór w Częstochowie i Gorican. Z czterech zawodników Fogo Unii Leszno do Grand Prix Challenge awansowało dwóch.

W Częstochowie wygrał Kenneth Bjerre, który w biegu dodatkowym o zwycięstwo w turnieju zostawił w pokonanym polu m.in. Przemysława Pawlickiego. Odległe, czternaste miejsce zajął w tych eliminacjach młodszy z braci Pawlickich – Piotr.

1. Półfinał eliminacji do IMŚ w Częstochowie:
1. Kenneth Bjerre (Dania) – 11+3 (0,3,3,3,2) + 1. m-ce w biegu o 1. pozycję
2. Przemysław Pawlicki (Polska) – 11+2 (2,3,3,2,1) + 2. m-ce w biegu o 1. pozycję

3. Patryk Dudek (Polska) – 11+1 (3,2,2,1,3) + 3. m-ce w biegu o 1. pozycję
4. Cameron Woodward (Australia) – 11+0 (3,1,1,3,3) + 4. m-ce w biegu o 1. pozycję
5. Nicolai Klindt (Dania) – 10 (2,3,2,3,0)
6. Mads Korneliussen (Dania) – 10 (3,2,3,1,1)
7. Jason Doyle (Australia) – 10 (1,2,2,3,2)
—————————————————
8. Chris Harris (Wielka Brytania) – 9+3 (2,0,3,2,2) + 1. m-ce w biegu o 8. pozycję
—————————————————
9. Oliver Berntzon (Szwecja) – 9+u (3,2,1,w,3) + upadek w biegu o 8. pozycję
10. Adrian Miedziński (Polska) – 6 (2,3,1,0,0)
11. Peter Ljung (Szwecja) – 5 (0,1,2,1,1)
12. Lewis Bridger (Wielka Brytania) – 4 (1,0,0,1,2)
13. David Bellego (Francja) – 3 (0,0,0,0,3)
14. Piotr Pawlicki (Polska) – 3 (0,0,0,2,1)
15. Kim Nilsson (Szwecja) – 3 (1,2)
16. Vaclav Milik (Czechy) – 3 (1,1,1,0,0)
17. Artiom Łaguta (Rosja) – 1 (1,-,-,-,-)
18. Mathias Schultz (Niemcy) – 0 (0,0)

Bieg po biegu:
1. Dudek, Harris, Doyle, Bjerre
2. Korneliussen, Prz. Pawlicki, Łaguta, Ljung
3. Woodward, Miedziński, Milik, Bellego
4. Berntzon, Klindt, Bridger, Pi. Pawlicki
5. Klindt, Dudek, Ljung, Bellego
6. Prz. Pawlicki, Berntzon, Milik, Harris
7. Miedziński, Doyle, Nilsson, Bridger
8. Bjerre, Korneliussen, Woodward, Pi. Pawlicki
9. Prz. Pawlicki, Dudek, Miedziński, Pi. Pawlicki
10. Harris, Ljung, Woodward, Bridger
11. Korneliussen, Doyle, Berntzon, Bellego
12. Bjerre, Klindt, Milik, Schultz
13. Woodward, Nilsson, Dudek, Berntzon (w/u)
14. Klindt, Harris, Korneliussen, Miedziński
15. Doyle, Pi. Pawlicki, Ljung, Milik
16. Bjerre, Prz. Pawlicki, Bridger, Bellego
17. Dudek, Bridger, Korneliussen, Milik
18. Bellego, Harris, Pi. Pawlicki, Schultz
19. Woodward, Doyle, Prz. Pawlicki, Klindt
20. Berntzon, Bjerre, Ljung, Miedziński

Bieg dodatkowy o 8. miejsce:
21. Harris, Berntzon (u)

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
22. Bjerre, Prz. Pawlicki, Dudek, Woodward

Chorwackie Gorican było gospodarzem drugie turnieju eliminacyjnego. Z 12 punktami triumfował Hans Andersen. Duński Byki, Mikkel Michelsen, po słabym początku, zdołał wywalczyć 6 oczek, co pozwoliło mu na uplasowanie się na 11 pozycji.

2. Półfinał eliminacji do IMŚ w Gorican:
1. Hans Andersen (Dania) – 12 (3,3,3,2,1)
3. Linus Sundstroem (Szwecja) – 11+3 (2,2,3,1,3) + 1. m-ce w biegu o 2. pozycję
3. Janusz Kołodziej (Polska) – 11+2 (3,3,1,3,1) + 2. m-ce w biegu o 8. pozycję
4. Maciej Janowski (Polska) – 10 (3,1,2,3,1)
5. Thomas H. Jonasson (Szwecja) – 10 (1,2,2,2,3)
6. Peter Kildemand (Dania) – 9 (0,3,0,3,3)
7. Matej Zagar (Słowenia) – 9 (2,u,1,3,3)
—————————————————
8. Martin Smolinski (Niemcy) – 8+3 (1,1,2,2,2) + 1. m-ce w biegu o 8. pozycję
—————————————————
9. Jurica Pavlic (Chorwacja) – 8+2 (1,2,3,0,2) 2. m-ce w biegu o 8. pozycję
10. Troy Batchelor (Australia) – 7 (2,3,0,2,t)
11. Mikkel Michelsen (Dania) – 6 (0,0,3,1,2)
12. Josef Franc (Czechy) – 6 (2,1,1,0,2)
13. Nicolas Covatti (Włochy) – 5 (3,0,2,0,0)
14. Daniel King (Wielka Brytania) – 5 (1,2,1,1,0)
15. Ricky Wells (USA) – 2 (0,1,0,1,0)
16. Craig Cook (Wielka Brytania) – 1 (0,0,0,0,1)
17. Tomas Suchanek (Czechy) – 0 (0)
18. Matic Voldrih (Słowenia) – NS

Bieg po biegu:
1. Andersen, Sundstroem, King, Cook
2. Janowski, Batchelor, Pavlic, Michelsen
3. Covatti, Franc, Jonasson, Kildemand
4. Kołodziej, Zagar, Smolinski, Wells
5. Andersen, Pavlic, Wells, Covati
6. Kołodziej, Jonasson, Janowski, Cook
7. Kildemand, Sundstroem, Smolinski, Michelsen
8. Batchelor, King, Franc, Zagar (u)
9. Andersen, Janowski, Zagar, Kildemand
10. Pavlic, Smolinski, Franc, Cook
11. Sundstroem, Covatti, Kołodziej, Batchelor
12. Michelsen, Jonasson, King, Wells
13. Kołodziej, Andersen, Michelsen, Franc
14. Kildemand, Batchelor, Wells, Cook
15. Zagar, Jonasson, Sundstroem, Pavlic
16. Janowski, Smolinski, King, Covatti
17. Jonasson, Smolinski, Andersen, Suchanek (Batchelor – t)
18. Zagar, Michelsen, Cook, Covatti
19. Sundstroem, Franc, Janowski, Wells
20. Kildemand, Pavlic, Kołodziej, King

Bieg dodatkowy o 8. miejsce
21. Smolinski, Pavlic

Bieg dodatkowy o 2. miejsce
22. Sundstroem, Kołodziej

Piotr Walkowiak