Dwóch naszych w wąskiej kadrze

Menadżer reprezentacji Polski podał skład na Drużynowy Puchar Świata na żużlu. W półfinale wystąpi Przemysław Pawlicki. Jego młodszy brat na razie będzie zawodnikiem zapasowym.

W składzie na półfinał Drużynowego Pucharu Świata znaleźli się: Jarosław Hampel, Przemysław Pawlicki, Maciej Janowski i Bartosz Zmarzlik. Przypomnijmy, iż eliminacja z udziałem Polski odbędzie się już 6. czerwca w Gnieźnie. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentacje: Szwecji, Czech i Rosji. Szczególnie groźni mogą okazać się Rosjanie, którzy najprawdopodobniej wystąpią w najsilniejszym składzie. Przypomnijmy, iż do finału awansują jedynie zwycięzcy półfinału. Ekipy z miejsca 2-3 będą zmuszone walczyć w barażu, natomiast ostatni zespół zakończy swój udział w tegorocznej edycji DPŚ.

Piotr Pawlicki będzie zawodnikiem zapasowym i być może zmieni któregoś z zawodników w finale lub barażu DPŚ. Fachowcy uznają ten stan rzeczy za sporą niespodziankę. – Niech tylko nikt nie myśli, że odstawiam Piotra Pawlickiego – mówi trener kadry na łamach serwisu polskizuzel.pl. – Ja już wiem co to jest za zawodnik i ile jest wart, bo w kilku ważnych imprezach ostatnio pojechał. Teraz chodzi mi o to, żeby w warunkach bojowych sprawdzić wartość innych zawodników. Kadra na finał może się całkowicie zmienić, bo regulamin stanowi, że po treningu przed finałem w Vojens mogę podać cztery inne nazwiska z dziesiątki – dodaje.

Daniel Nowak