Dwie różne połowy

Pompax Tęcza Leszno przegrała w sobotę w Pabianicach, ale pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Leszczynianki uległy faworyzowanemu Grot TomiQ 64:70.

O pierwszej połowie tęczowe z całą pewnością będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Gospodynie od początku narzuciły swój styl gry, a podopieczne Krzysztofa Zajca miały mnóstwo problemów, szczególnie w grze ofensywnej. Przegrane w pierwszej kwarcie 11:23 i w drugiej 10:22 złożyły się na fatalny rezultat do przerwy. Na tablicy wyników mieliśmy 45:21 i wydawało się, że jest po meczu.

Po zmianie stron obraz gry uległ drastycznej zmianie. Leszczynianki z Igą Walentowską na czele zagrały odważniej i co jeszcze istotniejsze – skuteczniej. W trzeciej ćwiartce nasze koszykarki zwyciężyły 23:12, a w ostatniej odsłonie, na niespełna cztery minuty przed końcem doszły do rywalek na zaledwie 2 punkty. Niestety końcówka należała do bardziej doświadczonych gospodyń, które ostatecznie wygrały 70:64.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 22, Grabska – 18, Pietrzak – 11, Arczewska – 5, Hołtyn – 4, Raczyńska – 3 i Franckowiak – 1.