Dwa medale WłodarczykW Tomaszowie Mazowieckim odbyły się 27. kręglarskie Mistrzostwa Polski seniorów. Dwa medale z tej imprezy przywiozła leszczynianka, Beata Włodarczyk.

Włodarczyk była zdecydowanie najlepsza w rywalizacji indywidualnej kobiet. Triumfowała z dorobkiem 1189 strąconych kręgli, wyprzedając koleżankę z Polonii 1912 Astromal, Kingę Konopę o 81 punktów. Brąz przypadł Justynie Runce z Tucholanki Tuchola. Ósma w tej rywalizacji była Jolanta Jaś. Do finałowej rundy nie zdołały awansować: Anna Chwastyniak, Joanna Lajtke i Monika Marażewska.

Beata Włodarczyk drugie złoto zdobyła w rywalizacji par, triumfując wespół z Jolantą Jaś. Srebrne i brązowe medale zdobywały kolejno pary z Tucholi i Tarnowa Podgórnego.

W rywalizacji indywidualnej mężczyzn najlepszy był Tadeusz Śliwiński. Reprezentant Pilicy Tomaszów Mazowiecki strącił 1204 kręgle. Srebro przypadło Arkadiuszowi Stacheckiemu z Alfy-Vector (1160), a na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Polonii 1912 Astromal, Michał Szulc (1138). Pozostali nasi kręglarze nie błyszczeli formą. Kolejno: 10, 11 i 12. miejsce zajmowali: Maciej Chudy, Mikołaj Konopka i Mikołaj Piosik. W finałowej rywalizacji nie uczestniczyli: Bartosz Włodarczyk i Marcin Szostek.

W rywalizacji par męskich, reprezentancji Polonii medali nie zdobywali. Na podijm stanęły ekipy: Pilicy Tomaszów Mazowecki (I i III miejsce) oraz Alfy-Vector Tarnowo Podgórne (II miejsce).

Daniel Nowak