Drugi w Super Trail

W Lądku Zdroju odbył się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Setki biegaczy rywalizowało na siedmiu trasach. W Super Trail, której dystans liczył 130 kilometrów drugie miejsce wywalczył leszczyński ultramaratończyk, Mateusz Gryczka.

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich to impreza bardzo atrakcyjna dla biegaczy średnio, długo i ultra – dystansowych, którzy preferują piękne, górskie otoczenie oraz zróżnicowane i ciekawe szlaki. Festiwal przyciąga nie tylko biegaczy z całej Polski, ale również zawodników z innych krajów Europy.

Najwyższym punktem trasy, na której rywalizował Gryczka jest Śnieżnik (1425 m. n.p.m), a najniższym Nysa Kłodzka w Długopolu (382 m. n.p.m.). Różnica wysokości wynosiła zatem aż 1021 m.

Biegacze wystartowali w czwartek o godzinie 20:00 z Lądka Zdroju. Meta znajdowała się natomiast w Kudowej Zdroju. Zwycięzca Łukasz Dziądziak ten dystans pokonał w czasie 15 godzin, 14 minut i 47 sekund. Kilkadziesiąt minut później na mecie zameldował się leszczynianin. Czas Mateusza to 15 godzin, 57 minut i 31 sekund. Na trzecim stopniu podium stanął Mariusz Barczyk. Dla naszego reprezentanta jest to kolejny wielki sukces, po majowym, rekordowym zresztą zwycięstwie w ultramaratonie crossowym GWiNT.