Druga szansaW najbliższy weekend do łask powróci Futsal Ekstraklasa. GI Malepszy Futsal Leszno wybierze się do Zduńskiej Woli na starcie z miejscową Gattą Active.

To będzie drugi w bardzo krótkim czasie wyjazd do Zduńskiej Woli. Przypomnijmy, iż niespełna tydzień temu podopieczni Tomasza Trznadla mierzyli się z tym samym rywalem, w ramach Pucharu Polski. Wtedy zdecydowanie lepsi byli rywale, którzy wygrali 3:0.

Faworytem sobotniej konfrontacji są gospodarze. Z całą pewnością będzie to jednak zupełnie inny mecz. Wystarczy wspomnieć, iż tym razem w miejscowych szeregach zabraknie Marcina Stanisławskiego, który walczy z kontuzją oraz Wiktora Krawcowa, pauzującego za kartki. Podobny problem ma leszczyński zespół. Ze względu na ilość żółtych kartoników na parkiecie nie zobaczymy Sebastiana Wojciechowskiego, a brak reprezentanta Polski jest dla naszego beniaminka sporą stratą.

GI Malepszy Futsal Leszno w tej chwili w ligowej tabeli plasuje się na dziesiątej lokacie. Bolączką leszczynian w ostatnich miesiącach jest przede wszystkim skuteczność w ofensywie, a właściwie jej brak. Bez poprawy tego elementu, korzystny rezultat w sobotę będzie niemożliwy. Dodajmy, iż początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi internetowa telewizja TVcom.pl.