Druga porażka Tęczy

Koszykarki xDemon Tęczy Leszno przegrały kolejny mecz turnieju barażowego o awans do I ligi kobiet. Tym razem lepsze okazały się akademiczki z AZS UŚ Katowice. Leszczynianki uległy 55:61.

W pierwszym meczu turnieju, leszczynianki przegrały wyraźnie z gospodyniami. Porażkę na swoim koncie miały również rywalki z Katowic. Dla obu drużyn mecz miał być zatem walką o przedłużenie szans na awans do I ligi.

Tęcza spotkanie z Katowicami rozpoczęła źle, tracąc kilka oczek do rywala. Wydawało się jednak, że sytuacja została opanowana. Leszczynianki wyszły nawet na prowadzenie 15:14. Ostetecznie pierwsza kwarta zakończyła się remisem 19:19. Podopieczne Krzysztofa Zajca dobrze rozpoczęły drugą ćwiartkę. W końcówce pierwszej połowy w drużynie coś się jednak zacięło i to rywalki schodziły do szatni z siedmiopunktowym prowadzeniem.

O porażce leszczynianek zdecydowała ostatnia kwarta. Rywalki osiągnęły spore, bo 9-punktowe prowadzenie i do końca starały się tylko kontrolować wynik. Ostatecznie xDemon Tęcza uległa AZS UŚ 55:61. Druga porażka w finale barażu o I ligę oznacza dla podopiecznych Krzysztofa Zajca koniec szans na awans do I ligi. W niedzielę leszczyńskie koszykarki zmierzą się jeszcze z Liderem Pruszków i będzie to raczej mecz pocieszenia.

W sobotę punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Karolewicz 13, Hołtyn 12, Mićków 8, Czmochowska 8, Czmochowska 6, Iradzka 6, Janowicz 2.