Druga porażka szczypiornistów

Drugą porażkę w tym sezonie ponieśli nasi piłkarze ręczni. Real Astromal Leszno przegrał na wyjeździe z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 21:27.

Grający bez dwóch czołowych rozgrywających, Huberta Szkudelskiego i Marcina Giernasa, Real Astromal nie dał rady wywieźć punktów z Malborka.

Początkowe fragmenty sobotniego spotkania były bardzo wyrównane. Padało mało goli, a rezultat oscylował w granicach remisu. Po nieco ponad kwadransie, na nieznaczne prowadzenie 7:6 wyszli goście. Miejscowi odbili wynik i zaczęli powiększać przewagę. Na pięć minut przed przerwą było już 12:8. W końcówce przebudzili się leszczynianie, zmniejszając straty do jednej bramki.

W drugiej połowie, przez długi okres obie drużyny szły niemal łeb w łeb. Mimo to, przodownictwo cały czas utrzymywali gospodarze. Przyjezdni, choć starali się z całych sił, nie mogli znaleźć sposobu na rywala. W 45 minucie, na tablicy było  tylko 18:16 dla Pomezanii. Niestety, ostatnią fazę zawodów zdominowali malborczanie i to oni wygrali mecz w stosunku 27:21.