Dopełnili formalności

Jamalex Polonia 1912 rozgromiła na wyjeździe Polski Sklep MKK Gniezno 102:53. Tym samym leszczyński zespół z kompletem zwycięstw na koncie zakończył fazę zasadniczą.

Poloniści stali przed ogromną szansą historycznego osiągnięcia. Przy wygranej z gnieźnianami, nasza drużyna zakończyłaby pierwszą część rozgrywek z efektownym bilansem 22:0.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem. Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, które już po pierwszej kwarcie wynosiło szesnaście punktów. Druga partia nie przyniosła nieoczekiwanych zwrotów akcji. Spotkanie cały czas przebiegało pod dyktando lidera. Dzięki świetnej postawie, do przerwy na tablicy widniał wynik 51:21. Na trzecią ćwiartkę, biało-czerwoni wyszli z dużym animuszem. To zaowocowało powiększeniem przewagi. W ostatniej odsłonie, pogodzeni z porażką gospodarze, totalnie oddali pole gry przyjezdnym. Ci byli bezlitośni i po raz kolejny przekroczyli setkę.

Ostatecznie, po jednostronnym pojedynku, Jamalex odprawił z kwitkiem rywala, pokonując go wysoko, bo aż 102:53. Teraz przed naszą ekipą najważniejsze mecze sezonu. O tym, kto awansuje do I ligi zadecydują play-offy.

Wyniki poszczególnych kwart: 10:26, 11:25, 22:27, 10:24

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 zdobywali: Jankowiak 22, Rostalski 15, Zubik 11, Sirijatowicz i Sanny po 10, Milczyński i Sobkowiak po 8, Nowak i Mowlik po 6, Malinowski 4 oraz Paszek 2.

Łukasz Kaczmarek