Domowa porażka siatkarzy

W pierwszym pojedynku fazy play-off siatkarze UKS 9 Leszno ulegli we własnej hali UKS Murowanej Goślinie 1:3. Rewanż odbędzie się 2 kwietnia, a zwycięzca dwumeczu zagra o piąte miejsce w III lidze.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando gości. Mimo, że leszczynianie rozpoczęli od stanu 3:0, partię przegrali wyraźnie 14:25. Kolejne odsłona od samego początku miała niezwykle zacięty przebieg. Obie ekipy grały punkt za punkt, ale w samej końcówce zwycięsko z tej potyczki wyszli podopieczni Jarosława Borowskiego, którzy wygrali 27:25.

W trzeciej partii siatkarze z Murowanej Gośliny szybko uzyskali kilka oczek przewagi i do końca seta kontrolowali jego wynik, zwyciężając 25:22. W czwartym secie wydawało się, że Tygrysy osiądną wymarzony w tym momencie tie break. W końcówce przyjezdni doszli jednak leszczynian, doprowadzając do remisu po 23. Przy pierwszej piłce meczowej, nie zmarnowali okazji, wygrywając do 25:23, a cały mecz 3:1. Rewanż odbędzię się 2 kwietnia w Murowanej Goślinie. Zwycięzca zagra o piąte miejsce, a przegrany o siódme.

3:1 (14:25, 27:25, 22:25, 23:25)