Dominik Kubera: Plan zimowy został zrealizowanyRozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata za pasem. Od startu PGE Ekstraligi dzieli nas nieco ponad tydzień. Świetną dyspozycję u progu sezonu prezentuje Dominik Kubera.

Jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia się na tle innych zawodników w Lesznie był niedzielny 69. Memoriał Alfreda Smoczyka. – Był to dla mnie sprawdzian, w którym mogłem przetestować sprzęt. Chciałem mimo wszystko pojechać ciut lepiej, bo była ku temu szansa, ale się nie udało. Trochę byłem zły na siebie, ale nie ma co rozpaczać. Dalej przygotowuję się do ligi, by być do niej w stu procentach gotowym – powiedział D. Kubera, który zdobył w turnieju ku czci “Wielkiego Freda” 7 punktów i zajął ostatecznie dziesiąte miejsce.

Fogo Unia Leszno wysłała jasny sygnał rywalom w sprawie obrony tytułu mistrzowskiego, o czym świadczą wyniki treningów punktowanych. Byki dwukrotnie pokonały Stelmet Falubaz Zielona Góra oraz wygrały w Super Meczu z Arged Malesa TŻ Ostrovią Ostrów. – Rezultaty faktycznie mogą robić wrażenie natomiast nie zapominajmy, że to tylko test-mecze i inne drużyny też sporo rzeczy jeszcze testują i dogrywają. Owszem, można się na nich delikatnie wzorować, ale nie do przesady. Wszystko bowiem wyjdzie w praniu. Dopiero w spotkaniach o stawkę okaże się, kto tak naprawdę jest w formie – przyznał junior biało-niebieskich, który był niezwykle szybki i skuteczny w kontrolnych potyczkach.

Zeszły rok był dla młodzieżowca okraszony wieloma sukcesami indywidualnymi zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Jakie są jego cele na nowy sezon? – Nie mam jakichś jasno określonych celów. Chcę, aby każde zawody były dla mnie udane. Jeśli moja jazda i zdobycze punktowe będą dobre, a przy tym nie będę popełniał błędów, to będę z siebie usatysfakcjonowany – stwierdził podkreślając, że czuje się w porządku i jest zadowolony z przebiegu przygotowań. – Starałem się być systematyczny w tym co robię, trenując sporo i ciężko. Myślę, że plan zimowy został przeze mnie zrealizowany i mogę pozytywnie patrzeć w przyszłość. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i zgodnie z planem zainaugurujemy rozgrywki w Polsce – zakończył D. Kubera.

Próbą generalną przed starciem o punkty z Betard Spartą Wrocław będzie dla podopiecznych Piotra Barona trening punktowany z MrGarden GKM Grudziądz, który odbędzie się w nadchodzący piątek o godz. 16:45 w Lesznie.