Dominacja absolutna



Fogo Power w składzie: Jarosław Hampel i Piotr Pawlicki pewnie zwyciężyło w ostatnim turnieju cyklu Speedway Best Pairs Cup, który w czwartek odbył się w niemieckim Landshut. Leszczyński Team triumfował również w klasyfikacji generalnej cyklu.

Część zasadniczą Fogo Power zakończyło z imponującym dorobkiem 22 punktów. Jarosław Hampel i Piotr Pawlicki zwyciężyli podwójnie zarówno półfinał, jak i finał i zostali triumfatorami tej rundy.

Fogo Power zdeklasowało również rywali w klasyfikacji generalnej, inkasując komplet zwycięstw we wszystkich trzech turniejach. Przypomnijmy, iż wcześniej ten team reprezentowali dwaj inni jeźdźcy Fogo Unii LesznoJanusz Kołodziej i Emil Sayfitdinov.

I. Fogo Power: 22 + 5 + 5
9. Jarosław Hampel – 12 (1,3,3,2,3) + 3 + 2*
10. Piotr Pawlicki – 10+4 (3,2*,2*,1*,2*) + 2* + 3

II. ekantor.pl Team: 16 + 3 + 1

7. Grzegorz Zengota – 10+1 (2,2,2*,3,1) + 2 + 1
8. Piotr Protasiewicz – 6+2 (1*,1*,3,1,0) + 1* + 0

III. Trans MF Pro Race Team: 18 + 3

1. Leon Madsen – 10+1 (3,0,1*,3,3) + 3
2. Andzejs Lebedevs – 8+1 (2*,3,2,0,1) + 0
13. Valentin Grobauer NS

IV. Monster Energy Team: 13 + 1
11. Jack Holder – 9+1 (2,3,0,2*,2) + 1
12. Paweł Przedpełski – 4 (0,0,1,3,0) + d

V. Team Bauhaus: 11
3. Andreas Jonsson – 9 (1,2,1,2,3)
4. Jacob Thorssell – 2+1 (0,1*,0,0,1)

VI. Starkom Racing: 10
5. Vaclav Milik – 10 (3,1,3,1,2)
6. Damian Dróżdż – 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. 
Madsen, Lebedevs, Jonsson, Thorssell – 5:1
2. Milik, Zengota, Protasiewicz, Dróżdż – 3:3
3. Pawlicki, Holder, Hampel, Przedpełski – 2:4
4. Lebedevs, Zengota, Protasiewicz, Madsen – 3:3
5. Hampel, Pawlicki, Milik, Dróżdż – 5:1
6. Holder, Jonsson, Thorssell, Przedpełski – 3:3
7. Milik, Madsen, Lebedevs, Dróżdż – 3:3
8. Protasiewicz, Zengota, Przedpełski, Holder – 1:5
9. Hampel, Pawlicki, Jonsson, Thorssell – 5:1
10. Przedpełski, Holder, Milik, Dróżdż – 1:5
11. Madsen, Hampel, Pawlicki, Lebedevs – 3:3
12. 
Zengota, Jonsson, Protasiewicz, Thorssell – 2:4
13. 
Madsen, Holder, Lebedevs, Przedpełski – 2:4
14. 
Hampel, Pawlicki, Zengota, Protasiewicz – 1:5
15. 
Jonsson, Milik, Thorssell, Dróżdż – 2:4

Półfinały:
16. 
Hampel, Pawlicki, Holder, Przedpełski (d) – 5:1
17. Madsen, Zengota, Protasiewicz, Lebedevs – 3:3

Finał:
18. 
Pawlicki, Hampel, Zengota, Protasiewicz – 5:1

Bieg dodatkowy o II i III miejsce:
19. Madsen, Zengota, Protasiewicz, Lebedevs – 3:3

Końcowa klasyfikacja generalna:
1. Fogo Power – 30 pkt
2. ekantor.pl Team – 18 pkt
3. Trans FM Pro Race Team – 18 pkt
4. Monster Energy Speedway Team – 16 pkt
5. Starkom Racing Team – 6 pkt
6. Team Bauhaus – 5 pkt