Dominacja absolutna

Kolejne zwycięstwo ligowe zanotowali na swoim koncie leszczyńscy koszykarze. W sobotę w hali Trapez, Jamalex Polonia 1912 wysoko pokonała WKK Wrocław 96:64.

Sobotni mecz miał jednego zdecydowanego faworyta, a byli nim leszczynianie, którzy z kompletem zwycięstw zajmowali pozycję lidera.

Już pierwsze minuty pokazały, kto będzie wiódł prym na parkiecie. Gospodarze bardzo szybko narzucili własny styl i objęli przodownictwo. Z czasem, przewaga Polonistów rosła i do przerwy wyglądała naprawdę pokaźnie. Na tablicy widniał bowiem wynik 51:27. Rywali nękał głównie Nikodem Sirijatowicz. Jego indywidualne akcje sprawiały sporo problemów wrocławianom. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego kontynuowali skomasowaną ofensywę. Atakom miejscowych nie potrafili w żaden sposób sprostać goście. Młody zespół ze stolicy Dolnego Śląska zaprezentował się na tle lidera w miarę nieźle. Mimo wszystko, ambicja z jaką podeszli do spotkania, nie przerodziła się na korzystny rezultat. Ostatecznie, po jednostronnej potyczce, Jamalex pokonał WKK 96:64.

Wyniki poszczególnych kwart: 21:16, 30:11, 23:19, 22:18

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 zdobywalI: Paszek 17, Sirijatowicz 16, Sanny 11, Sobkowiak 10, Milczyński i Zubik po 9, Jankowiak, Nawrocki i Krówczyński po 6 oraz Mowlik 4.