Dobre występy leszczynian

W niedzielę na bulodromie Linum przy ulicy Holenderskiej w Lesznie rozegrano IV Turniej w petanque o Puchar Starosty Leszczyńskiego. Na starcie stanęło aż 29 dwu-osobowych drużyn.

Po bardzo emocjonujących pojedynkach, trwających w sumie ponad 6 godzin wygrała drużyna ,,Złoty Team" ze Śremu w składzie Leszek Złotowski, Marek Maćkowiak. Drugie miejsce zdobyła ekipa także ze Śremu ,,Bulogromy", w której grali Mateusz i Piotr Wojna. Duży sukces odniosła ekipa z Leszna ,,Bretania" w składzie Jean Clode Salou, Sławomir Skrzypczak, która zajęła 3 miejsce. Na zwycięzców czekały okazałe puchary oraz medale, które wręczali: Starosta Leszczyński Krzysztof Benedykt Piwoński, członek Zarządu Powiatu Jan Szkudlarek oraz Sekretarz Starostwa Krystian Maćkowiak.
 
Godnym uwagi jest fakt, że w pierwszej ósemce turnieju oprócz ekipy Bretanii, znalazły  się aż 4 inne drużyny z klubu Petanque Leszczynko zajmując odpowiednio 5 miejsce: zespół A-J Team (Andrzej Jankowski, Jacek Neczyński), 6 miejsce: Szadoki (Krystyna i Ryszard Żyscy), 7 miejsce: Tulipany (Tadeusz Sosiński, Robert Mroczek) i 8 miejsce drużyna Ryśki (Ryszard Retta, Wojciech Staniewski).  Zespoły te pozostawiły w tyle wiele renomowanych drużyn klasyfikowanych w czołówce Polskiej Federacji Petanque.
 
Jak podkreśla prezes klubu Petanque Leszczynko, Romuald Ratajczak jest to bez wątpienia jeden z największych sukcesów w historii zaledwie rocznej działalności leszczyńskiego klubu. – Zmierzamy w dobrym kierunku, już udaje nam się bić mistrzów, jest tylko kwestią czasu kiedy zaczniemy wygrywać turnieje – uważa prezes. Turniej organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Klub Petanque Leszczynko.