Dobre występy Achillesa, były życiówki

SONY DSC


Na wysokim poziomie stał Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, który odbył się w minioną sobotę w Lesznie. Wielu zawodników miejscowego klubu UKS Achilles pobiło rekordy życiowe.

Do rywalizacji w dziesięciu różnych konkurencjach przystąpiło ponad 300 lekkoatletów w przedziale wiekowym 14-19 lat, a także starsi młodzieżowcy oraz seniorzy, z około 30 klubów pięciu województw (wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i śląskiego). Wśród nich było aż 32 reprezentantów gospodarzy, którzy popisali się bardzo dobrymi osiągnięciami.

Na wyróżnienie zasłużyli między innymi Bartosz Roszczak, który wynikiem 5.84 m poprawił swoje własne osiągnięcie i zajął drugie miejsce w skoku w dal. Także druga, ale w biegu na 200 m przez płotki z czasem 33.29 była Julia Górna. Tuż za plecami nieosiągalnego Aleksandra Jakubika, z rezultatem 37.49 w rzucie oszczepem, został sklasyfikowany Piotr Sylwoniuk. Na drugim stopniu podium w pchnięciu kulą, z wynikiem 10.68 m, stanęła Jolanta Klimasz. Czwarty w silnie obsadzonym biegu na 1000 m był Jonasz Wieja, uzyskując czas 2:42.62. Z kolei trzecia w biegu na 100 m była Dominika Dubiał, pokonując dystans w 15.32 sek. Więcej wyników dostępnych jest na oficjalnej stronie WZLA.