Dobre wieści z Veltandy i Rawicza



W sobotę odbyły się rundy kwalifikacyjne do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Dobre występy i awans odnotowali Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Bartosz Smektała zajął drugie miejsce w eliminacjach, które odbyły się w Rawiczu. Po zasadniczej części zawodów po 14 punktów mieli Robert Lambert i junior Fogo Unii Leszno. W dodatkowym wyścigu o zwycięstwo Smektała prowadził, ale upadł i ostatecznie zawody zakończył na drugim miejscu. Awansu nie uzyskali Jaimon Lidsey i Szymon Szlauderbach, którzy zajęli odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Na trzecim stopniu w Veltandzie stanął Dominik Kubera. Tam do wyłonienia zwycięzcy również potrzebny był bieg dodatkowy, bo po dwudziestu wyścigach aż trzech żużlowców miało na swoim koncie 13 punktów. Zwyciężył Gleb Czogunow, przed Danielem Bewleyem i reprezentantem Byków.

Przypomnijmy, iż w tym roku jeden z finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odbędzie się w Lesznie.

Wyniki RK IMŚJ w Vetlandzie:

1. Gleb Czugunow (Rosja) – 13 (1,3,3,3,3) + 1. miejsce w biegu dodatkowym
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) – 13 (3,2,3,2,3) + 2. miejsce w biegu dodatkowym
3. Dominik Kubera (Polska) – 13 (3,3,1,3,3) + 3. miejsce w biegu dodatkowym
4. Frederik Jakobsen (Dania) – 12 (3,1,2,3,3)
5. Filip Hjelmland (Szwecja) – 11 (3,3,1,2,2)
6. Joel Kling (Szwecja) – 11 (2,2,2,3,2)
7. Luke Becker (USA) – (t,1,3,2,1)
8. Jonas Jeppesen (Dania) – (d,2,3,1,1)
9. Dominik Moeser (Niemcy) – (0,3,2,1,0)
10. Nathan Greaves (Wielka Brytania) – (2,0,1,2,1)
11. Anton Karlsson (Szwecja) – (0,1,2,0,2)
12. Lasse Fredriksen (Norwegia) – (2,0,1,1,1)
13. Davis Kurmis (Łotwa) – (1,2,0,1,0)
14. Kye Thompson (Australia) – (1,1,0,0,2)
15. Christoffer Selvin (Szwecja) – (2)
16. Henri Ahlbom (Finlandia) – (1,0,0,d,0)
17. Elvis Avgucevics (Łotwa) – (0,0,0,0,0)
18. William Bjoerling (Szwecja) – NS

Bieg po biegu:
1. Jakobsen, Greaves, Thompson, Karlsson
2. Hjelmland, Selvin, Ahlbom, Avgucevics
3. Bewley, Fredriksen, Czugunow, Moeser
4. Kubera, Kling, Kurmis, Jeppesen (d)
5. Czugunow, Kling, Karlsson, Ahlbom
6. Kubera, Bewley, Becker, Greaves
7. Hjelmland, Jeppesen, Jakobsen, Fredriksen
8. Moeser, Kurmis, Thompson, Avgucevics
9. Becker, Karlsson, Fredriksen, Kurmis
10. Jeppesen, Moeser, Greaves, Ahlbom
11. Czugunow, Jakobsen, Kubera, Avgucevics
12. Bewley, Kling, Hjelmland, Thompson
13. Kubera, Hjelmland, Moeser, Karlsson
14. Kling, Greaves, Fredriksen, Avgucevics
15. Jakobsen, Bewley, Kurmis, Ahlbom (d)
16. Czugunow, Becker, Jeppesen, Thompson
17. Bewley, Karlsson, Jeppesen, Avgucevics
18. Czugunow, Hjelmland, Greaves, Kurmis
19. Jakobsen, Kling, Becker, Moeser
20. Kubera, Thompson, Fredriksen, Ahlbom
dodatkowy. Czugunow, Bewley, Kubera

Wyniki RK IMŚJ w Rawiczu:

1. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 14 (3,3,3,3,2,3) + Pierwsze miejsce w biegu dodatkowym
2. Bartosz Smektała (Polska) – 14 (3,3,3,2,3,w) + wykluczenie w biegu dodatkowym
3. Andreas Lyager (Dania) – 13 (2,3,2,3,3)
4. Robert Chmiel (Polska) – 12 (1,2,3,3,3)
——————————————————
5. Wiktor Lampart (Polska) – 11 (2,3,3,3,u)6. Daniel Spiller (Niemcy) – (2,2,2,2,1)
7. Jaimon Lidsey (Australia) – (2,3,1,2,w)
8. Szymon Szlauderbach (Polska) – (3,w,1,2,2)
9. Lukas Fienhage (Niemcy) – (3,1,2,1,1)
10. Christian Thaysen (Dania) – (t,2,1,1,2)
11. Roman Lachbaum (Rosja) – (1,0,1,2,1)
12. Jan Kvech (Czechy) – (0,1,2,0,1)
13. Alexander Woentin (Szwecja) – (1,2,w,0,d)
14. Josef Novak (Czechy) – (0,1,1,1,0)
15. Dmytro Mostowik (Ukraina) – (0,1,-,-,-)
16. Dennis Fazekas (Węgry) – (1,w,-,-,-)
17. Thomas Valladon (Francja) – (w,0,0,u,0)
18. Broc Nicol (USA) – (t,0,w,0,t)

Bieg po biegu:
1. (62,75) Fienhage, Lampart, Fazekas, Valladon (w/zdub)
2. (61,44) Smektała, Spiller, Woentin, Novak
3. (62,56) Lambert, Lyager, Chmiel, Mostowik
4. (63,03) Szlauderbach, Lidsey, Lachbaum, Kvech
5. (62,88) Smektała, Chmiel, Fienhage, Lachbaum
6. (62,44) Lambert, Woentin, Kvech, Valladon
7. (63,09) Lidsey, Spiller, Mostowik, Nicol
8. (64,43) Lyager, Thaysen, Novak, Fazekas (w/u)
9. (63,43) Lampart, Fienhage, Thaysen, Woentin (w/su)
10. (61,62) Smektała, Lyager, Lidsey, Valladon
11. (63,37) Chmiel, Kvech, Novak, Nicol (w/u)
12. (63,65) Lambert, Spiller, Lachbaum, Szlauderbach (w/u)
13. (64,68) Lyager, Spiller, Fienhage, Kvech
14. (64,03) Lampart, Lachbaum, Novak, Valladon (u/4)
15. (62,19) Lambert, Smektała, Thaysen, Nicol
16. (63,28) Chmiel, Lidsey, Szlauderbach, Woentin
17. (63,53) Lampart, Lambert, Fienhage, Novak
18. (64,44) Chmiel, Thaysen, Spiller, Valladon
19. (64,00) Lyager, Szlauderbach, Lachbaum, Woentin (d/4)
20. (63,00) Smektała, Szlauderbach, Kvech, Lampart (u/3)
dodatkowy. Lambert, Smektała (w/u1)