Dobre starty leszczyńskich pływaków

W miniony czwartek w Wągrowcu odbyła się pierwsza edycja Wielkopolskiej Ligi Pływackiej 2015/2016 klas gimnazjalnych. Bardzo dobry występ zanotowali pływacy z Leszna.

Pływacy w Wągrowcu konkurowali w dziesięciu konkurencjach. Wśród kobiet dobrze się spisała Martyna Kozłowska, która zajęła trzeice miejsce na 50m. stylem grzbietowym. Bardzo dobry występ zanotowała Olga Przybysz, która zajęła pierwsze miejsce w stylu klasycznym na 50m. oraz drugie miejsce w stylu dowolnym na 400m, co dało jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt. W stylu dowolnym na 400m. triumfowała Klaudia Błażyczek, która oprócz pierwszego miejsca w stylu dowolnym na 400m. zajęła jeszcze drugie miejsce w stylu dowolnym na 50m i tym samym zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dziewcząt.

W kategorii mężczyzn dobry występ zanotował Wojciech Nowak, który zajął drugie miejsce w stylu motylkowym na 50m. Kolejnym dobrze spisującym się zawodnikiem był Gustaw Płóciniak, który zajął drugie miejsce w stylu grzbietowym na 50m. W stylu klasycznym na 50m. swój debiut zanotował leszczyński pływak Kacper Koczorowski, który zajął pierwsze miejsce oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców. Kolejnym dobrze spisującym się zawodnikiem był Mateusz Prus, który zajął drugie miejsce w stylu dowolnym na 50m. oraz trzecie miejsce w stylu dowolnym na 400m, co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej chłopców.

Dzięki dobrym startom leszczyńskich pływaków w Wągrowcu klub Astromal Akwawit Leszno zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów.

Druga edycja Wielkopolskiej Ligi Pływackiej klas gimnazjalnych odbędzie się 14 listopada br. w Poznaniu. 

fot. Klub Pływacki Akwawit Astromal Leszno