Dobra passa juniorów przerwana

Pierwszą przegraną od ponad pięciu meczów zanotowali juniorzy starsi Polonii 1912 Leszno. Mecz ten odbył się na trudnym terenie w Złotowie, gdzie młodzi Poloniści musieli uznać wyższość tamtejszej Sparty przegrywając 2:3.
Od pierwszych minut meczu można było zauważyć dużą przewagę zawodników z Leszna. Mimo kilkunastu dobrych sytuacji leszczynianie nie zdołali objąć prowadzenia. Zawodnicy Sparty Złotów ograniczyli się do gry w obronie i wyprowadzania licznych kontrataków. Po jednym z nich, w 32 minucie padła pierwsza bramka. Moment zagapienia obrońców został skutecznie wykorzystany co dało jednobramkowe prowadzenie gospodarzy. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa to kopia pierwszej z tym, że przez dosłownie kwadrans gry kibice zebrani na Stadionie Miejskim w Złotowie mogli obejrzeć aż trzy bramki. Najpierw Poloniści doprowadzili do wyrównania. Po dobrej wrzutce w pole karne, piłka trafiła wprost na klatkę Macieja Śliwy, który od razu zagrał ją do Mateusza Pijanowskiego, a ten mocnym strzałem z woleja wyrównał stan spotkania.

3 minuty później mieliśmy już 2:1 dla zespołu Sparty. Prostopadła zagranie pomiędzy leszczyńskich zawodników spowodowało, iż w sytuacji sam na sam Mateusz Chudziak został zmuszony do kapitulacji. Na odpowiedź juniorów z Leszna nie musieliśmy czekać długo. Już w 70 minucie meczu mocnym strzałem w długi słupek bramki popisał się Krzysztof Hofman dając po raz drugi wynik remisowy. Ostateczne rozstrzygnięcie padło 10 minut przed końcem meczu. Piłkarze ze Złotowa strzelili trzeciego gola i nie oddali prowadzenia do końca starcia.

Mimo tej porażki zawodnicy leszczyńskiej Polonii dalej zajmują 3 miejsce w tabeli ligowej tuż za Lechem i Wartą Poznań.

Skład: Chudziak(Twardowski) – Jankowski, Dorociak, Matuszewski, Gendera – Śliwa(Łuczak), Lokś, Latuszek, Piotrowiak – Hofman, Pijanowski

Następne spotkanie odbędzie się już 15 października o godzinie 11:00 na boiskach w Zaborowie, gdzie przeciwnikiem będzie zajmująca aktualnie 15 miejsce – Olimpia Koło. Serdecznie Zapraszamy !